eOstroleka.pl
Ostrołęka,

O włos od tragedii: Młody, pijany ostrołęczanin skosił dwa znaki i wyjechał na „czołówkę”

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
zdjecie 7367

Tylko dzięki szybkiej reakcji kierowcy audi nie doszło tragedii. Niespełna 19-letni ostrołęczanin „skosił” rozpędzonym volvo dwa znaki oddzielające pasy ruchu na Steyera, niemal doprowadzając do czołowego zderzenia z jadącym z przeciwnego kierunku audi. Sprawca wdmuchał w alkomat niemal 2 promile.

Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek. Około godziny 7:00 19-letni mieszkaniec Ostrołęki jadąc osobowym volvo ulicą Stereya stracił panowanie nad pojazdem, wjechał na wysepkę oddzielającą pasy jezdni i ściął dwa znaki. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu niemalże doprowadzając do czołowego zderzenia z kierowcą audi.

- Tylko dzięki doświadczeniu i szybkiej reakcji kierowca audi zdołał uciec przed jadącym na niego kierowcy volvo. Sprawca kolizji, młody mieszkaniec Ostrołęki, był pijany. W alkomat wydmuchał 1,8 promila – poinformował nas st. asp. Sylwester Marczak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

19-latek za jazdę pod wpływem alkoholu stracił prawo jazdy. Za swój wyczyn odpowie także przed sądem.

REKLAMA
Kalendarz imprez
maj 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  30 dk31  1
×