eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Obchody Święta Niepodległości w Gminie Czerwin [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 4508
zdjecie 4508
fot. Urząd Gminy Czerwinfot. Urząd Gminy Czerwin
REKLAMA
zdjecie 4508
Posłuchaj

11 listopada w gminnie Czerwin odbyły się obchody Święta Niepodległości. Świętowanie rozpoczęło się od uroczystego złożenia kwiatów na cmentarzu parafialnym oraz pod pomnikiem żołnierzy III Pułku Strzelców Konnych Hetmana Stefana Czarnieckiego.

Następnie miała miejsce msza święta w intencji Ojczyzny w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Czerwinie. Aby jeszcze piękniej uczcić 105 rocznicę Odzyskania Niepodległości, mieszkańcy wraz z władzami samorządowymi wzięli czynny udział we wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych oraz koncercie specjalnie przygotowanym na tę okazję przez lokalnych artystów.

Wydarzenie zwieńczyło ogłoszenie wyników Dyktanda Niepodległościowego, które odbyło się 9 listopada w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Czerwinie.

Źródło: Urząd Gminy Czerwin

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×