2017-06-27T08:14:55+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Od 3 lipca skorzystać będzie można z porad doradców emerytalnych

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
Od 3 lipca doradcy emerytalni będą dostępni w całej Polsce. Jeżeli wybierasz się na emeryturę, to koniecznie skorzystaj z ich pomocy! Rozwiązanie testowano w maju, kiedy to po poradę do 20 pilotażowych doradców zgłosiło się ponad 6 tys. osób.

Od lipca w całym kraju w placówkach ZUS pojawi się łącznie 595 doradców emerytalnych. Na Mazowszu ma ich być 82, z czego 2 w ostrołęckim inspektoracie ZUS. W celu skorzystania z nowej usługi wystarczy podczas wizyty w placówce wybrać na biletomacie kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie pole „Doradca emerytalny”. Osoby, które mają konto na Platformie Usług Elektronicznych, mogą umówić się na wizytę u doradcy przez Internet.

Wdrożenie usługi doradcy emerytalnego w ZUS poprzedził pilotaż. Jego celem było szczegółowe zweryfikowanie potrzeb informacyjnych klientów, którzy jeszcze w tym roku mogą skorzystać z uprawnień emerytalnych z tytułu obniżonego wieku emerytalnego.

- Ogromne zainteresowanie poradami przekonało nas ostatecznie, że doradcy emerytalni w ZUS to strzał w dziesiątkę. W maju 20 pilotażowych doradców obsłużyło łącznie 6237 osób. Pytaliśmy później klientów o ich zdanie na temat nowej usługi. 97% spośród 907 ankietowanych pozytywnie oceniło tę formę pomocy i sposób przekazywania informacji. Wyniki ankiet pokazały też jak ważna jest rola doradcy emerytalnego w podnoszeniu wiedzy klientów o czynnikach mających wpływ na wysokość przyszłej emerytury. 2698 obsłużonych osób poprosiło o wyliczenie przyszłej emerytury w kalkulatorze emerytalnym. Na pytanie w ankiecie, czy wyliczenie prognozowanej kwoty emerytury wpłynie na decyzję o odłożeniu przejścia na emeryturę na kolejne lata, twierdząco odpowiedziało 23% ankietowanych – mówi Piotr Olewiński, rzecznik prasowy ZUS.

Doradca emerytalny wyjaśni klientom – potencjalnym emerytom – od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych tak, by cieszyć się z wyższego świadczenia. Decyzję w tej sprawie podejmie już sam klient. Warto pamiętać, że im dłużej pracujemy, tym bardziej nam się to opłaca. Jeżeli odsuniemy w czasie przejście na emeryturę i zaczekamy z wnioskiem, to świadczenie będzie wyższe.

Przypomnijmy: W październiku wchodzą w życie przepisy obniżające wiek emerytalny kobiet do 60 lat i mężczyzn do 65 lat. Wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można składać już 1 września.

W Oddziale w Płocku na stanowisko doradcy wytypowano 23 osoby zgodnie z powyższym podziałem:
- siedziba oddziału – 3 osoby,
- inspektorat w Ciechanowie – 2 osoby,
- inspektorat w Gostyninie - 2 osoby,
- inspektorat w Makowie Maz. – 2 osoby,
- inspektorat w Mławie – 2 osoby,
- inspektorat w Ostrołęce – 2 osoby,
- inspektorat w Ostrowi Maz. – 2 osoby,
- inspektorat w Płońsku – 2 osoby,
- inspektorat w Pułtusku – 2 osoby,
- inspektorat w Sierpcu – 2 osoby,
- inspektorat w Wyszkowie – 2 osoby.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Dzisiaj:
Kino JANTAR