2017-05-09T13:06:32+02:00 eOstroleka.pl 2 1 0 -
Polska,

Ważne informacje dla tegorocznych emerytów

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
0
0
0
ZUS testuje nowe rozwiązanie, które usprawni proces przechodzenia na emeryturę. Mowa o doradcach emerytalnych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Pod koniec roku będzie rekordowo dużo osób, które zgłoszą się do ZUS po świadczenie. Wszystko za sprawą obniżenia powszechnego wieku emerytalnego. Zakład już od dłuższego czasu przygotowuje się do wejścia w życie nowych przepisów. Z jednej strony są to działania w zakresie IT obejmujące zmianę algorytmów wyliczania świadczeń w Kompleksowym Systemie Informatycznym ZUS. Z drugiej strony Zakład przygotowuje się do wzmożonej obsługi klientów i zapewnienia im pełnej informacji dotyczącej indywidualnych uprawnień emerytalnych. W tym celu od lipca we wszystkich placówkach ZUS w kraju pojawi się 595 specjalnych doradców emerytalnych. Łącznie na terenie północnego Mazowsza będzie ich aż 23, z czego 3 znajdzie się w samym Płocku. Doradca wyjaśni klientom - potencjalnym emerytom od czego zależy wysokość emerytury, a dodatkowo wyliczy w kalkulatorze emerytalnym wysokość prognozowanego świadczenia w zależności od wskazanego przez klienta momentu zakończenia aktywności zawodowej. Tym samym pośrednio doradcy podpowiedzą, kiedy warto skorzystać z uprawnień emerytalnych, tak by cieszyć się z wyższego świadczenia. Decyzję w tej sprawie podejmie już sam klient.

- Większość rozwiązań, które Zakład proponuje swoim klientom, najpierw testowana jest w kilku wybranych oddziałach. Stało się tak również w przypadku doradców emerytalnych. Klienci ZUS w II oddziale w Warszawie i oddziale w Zabrzu skorzystają z nowej usługi już teraz, następnie w lipcu Zakład udostępni ją potencjalnym emerytom w całej Polsce – informuje Piotr Olewiński, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

- Po skorzystaniu z porad naszego doradcy poprosimy klientów o wypełnienie ankiety, która podsumuje wizytę w Zakładzie pod kątem udzielonych informacji emerytalnych. Dzięki ankietom będziemy mogli lepiej przygotować się na wprowadzenie doradców emerytalnych w całym kraju – wyjaśnia Magdalena Mazur-Wolak, dyrektor departamentu obsługi klientów ZUS.
- Opinie klientów wyrażone w ankietach są dla nas ważne, wpłyną bowiem na ostateczny kształt usługi. Liczymy, że dzięki nim lepiej dostosujemy ją do potrzeb informacyjnych klientów – dodaje rzecznik.

Pełne wdrożenie doradców emerytalnych w całej Polsce nastąpi w lipcu. Aby skorzystać z ich usługi wystarczy na dyspenserze/biletomacie w ZUS wybrać kategorię spraw „Emerytury/Renty”, a następnie usługę „Doradca emerytalny”. Zakład przypomina jednocześnie, że wniosek o emeryturę można składać już na 30 dni przed osiągnięciem wieku emerytalnego, czyli pierwsze wnioski z tytułu obniżonego wieku emerytalnego będzie można składać już 1 września. Wcześniej jednak, bo już w wakacje, zapraszamy wszystkich zainteresowanych na sale obsługi klientów do skorzystania z usług doradców ds. emerytalnych.

W Oddziale w Płocku na stanowisko doradcy wytypowano 23 osoby zgodnie z powyższym podziałem:
- siedziba oddziału – 3 osoby,
- inspektorat w Ciechanowie – 2 osoby,
- inspektorat w Gostyninie - 2 osoby,
- inspektorat w Makowie Maz. – 2 osoby,
- inspektorat w Mławie – 2 osoby,
- inspektorat w Ostrołęce – 2 osoby,
- inspektorat w Ostrowi Maz. – 2 osoby,
- inspektorat w Płońsku – 2 osoby,
- inspektorat w Pułtusku – 2 osoby,
- inspektorat w Sierpcu – 2 osoby,
- inspektorat w Wyszkowie – 2 osoby

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.

Brak Waszych opinii do tego artykułu, bądź pierwszy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
 10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Dzisiaj:
Kino JANTAR