eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, NA SYGNALE

Od jutra będzie więcej policyjnych patroli na DK-53. Lepiej zdjąć nogę z gazu!

REKLAMA
zdjecie 8989
zdjecie 8989
zdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.plzdjęcie ilustracyjne, fot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Więcej policyjnych patroli wyruszy jutro na drogę krajową nr 53. Mundurowi mają zdecydowanie reagować na każde zachowanie niezgodne z kodeksem drogowym.

Od początku wakacji na DK-53 relacji Ostrołęka - Myszyniec doszło do kilku wypadków drogowych, niestety również śmiertelnych. Część z nich związana była z lekceważeniem przez kierowców obowiązujących ograniczeń prędkości i podstawowych przepisów ruchu drogowego. Dlatego też jutro (piątek, 19 sierpnia) od godziny 6:00 policjanci z ostrołęckiej drogówki, komisariatu policji w Myszyńcu i posterunku policji w Kadzidle rozpoczynają wzmożone patrole na “krajówce”.

Podczas działań funkcjonariusze wykorzystywać będą zarówno radiowozy oznakowane, jak i te “cywilne” wyposażone w wideorejstrator, policyjne motocykle oraz laserowe mierniki prędkości. Kierujący powinni się spodziewać większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których funkcjonariusze będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość. Mundurowi będą koncentrować swoje siły zwłaszcza w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W akcję zaangażowani są także policjanci z Mazowieckiej Grupy SPEED, w skład której wchodzą, m.in. ostrołęccy mundurowi z drogówki.

- informuje komisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Oprócz kontroli prędkości policjanci będą stanowczo reagować na wykroczenia popełniane przez wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz sprawdzać trzeźwość kierujących.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27  28 dk29 dk30  31  1  2
×