eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Odezwa do mieszkańców gminy Czerwin

REKLAMA
zdjecie 1171
zdjecie 1171
Protestujący mieszkańcy gminy CzerwinProtestujący mieszkańcy gminy Czerwin
REKLAMA

Do mieszkańców gminy Czerwin za pośrednictwem poczty polskiej wysyłana jest "odezwa". List trafi do 1900 adresatów a dotyczy planowanego na 6 października referendum w sprawie odwołania wójta Ryszarda Gocłowskiego.

Szanowni Mieszkańcy gminy Czerwin

6 października 2013 r. weźmiemy udział w bardzo ważnym w naszym życiu głosowaniu. Staniemy w obronie naszej godności i honoru, zadecydujemy o przyszłym naszym losie na kilkadziesiąt lat. Obecna władza, poprzez swoją arogancję, brak poszanowania mieszkańców, straciła mandat zaufania i prawo do dalszego nas reprezentowania.

Wcześniejsze apele do wójta i rady gminy w sprawie zaniechania budowy farm wiatrowych nic nie dały. Rada gminy podczas XXXI Sesji 10 września br. podjęła uchwałę w sprawie zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Czerwin. Tym samym otworzyła kolejną furtkę w kierunku budowy elektrowni wiatrowych, lekceważąc nasze głosy sprzeciwu, a troszcząc się wyłącznie o własne sprawy. Mieszkańców miejscowości: Styląg, Grodziska, Buczyna, Gumek, Dąbku, Dobek Starych, Załusk, Wólki Czerwińskiej, Seroczyna, Sokołowa, Lask – bez ich zgody narazili w przyszłości na utratę zdrowia, poczucia bezpieczeństwa, szansy na lepsze jutro.

W przyjętym dokumencie jest stwierdzenie, że od elektrowni wiatrowych wyznaczono granice strefy ochronnej (strefa VII), w której zakazuje się lokalizowania zabudowy mieszkaniowej i rekreacji indywidualnej (patrz mapa z drugiej strony). Ciekawe, że poza tą strefą znaleźli się mieszkańcy Zaorza! Skoro w tej strefie nie można będzie się pobudować, to tym samym nie powinni tam mieszkać ludzie. Jest to dowód na to, jakim zagrożeniem dla ludzi i środowiska są turbiny wiatrowe. Dodatkowo ziemie te dużo stracą na wartości. Możemy to powstrzymać, odwołując w referendum obecną władzę!

Na terenie naszej gminy przyjęto minimalną odległość budynku od wiatraka 500 m, co jest niezgodne z postanowieniem Departamentu Zdrowia Publicznego Ministerstwa Zdrowia (pismo znak MZ-ZP-Ś-078-21233-13/EM/12 z 27 lutego 2012 r.), w którym zaleca się lokalizowanie elektrowni wiatrowych w odległości nie mniejszej niż 2 km od ludzkich siedzib. Ponadto w Sejmie czeka projekt Ustawy, w którym ta odległość wynosi 3 km. To, co robi nasza władza jest nieodpowiedzialne i bardzo szkodzi gminie i jej mieszkańcom.
Gmina jest na skraju bankructwa. Niegospodarność obecnych władz finansami gminy (przepłacone inwestycje, umarzanie podatku dużym firmom, znajomym - dziesiątki tysięcy złotych), wpłynęła negatywnie na jej rozwój.

Szanowni Mieszkańcy!
Podpisując się pod wnioskiem w sprawie referendum daliście wyraz swojej odwagi i troski o życie swoje i swoich najbliższych. Władza ma być dla nas i troszczyć się o nasze jutro. Obecna władza o tym zapomniała. Pokażmy swoją siłę, mówiąc 6 października stanowcze „NIE” rządom Pana Wójta Ryszarda Gocłowskiego oraz Radzie Gminy Czerwin.

To będzie bardzo ważne głosowanie. Każdy głos się liczy! Pomóżcie innym dotrzeć do lokali wyborczych. To wszystko w imię naszego wspólnego dobra – naszej Małej Ojczyzny Ziemi Czerwińskiej.

Przypominamy o konieczności zabrania ze sobą dowodu osobistego!

Inicjator Referendum

Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×