eOstroleka.pl
Region,

Odnaleziono ciało Janiny K. Jej zięć usłyszał zarzut zabójstwa

REKLAMA
zdjecie 6509
zdjecie 6509
fot. Policja Wyszkówfot. Policja Wyszków
REKLAMA

Odnaleziono zwłoki Janiny K. - kobiety, której poszukiwano od kilkunastu dni. W tej sprawie zatrzymano jej zięcia, który usłyszał zarzut zabójstwa. Przyznał się do winy. O sprawie tej zbrodni eOstrołęka informowała od początku. Poznajmy nowe fakty.

Niedawno informowaliśmy o tajemniczym zaginięciu kobiety w powiecie wyszkowskim. W działania zaangażowano funkcjonariuszy policji z Wyszkowa i okolicznych jednostek, potem do akcji dołączyli strażacy z państwowej i ochotniczej straży pożarnej, a także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

Do sprawy został zatrzymany około 30-letni mężczyzna z najbliższych kręgów rodziny zaginionej kobiety.

- mówił wówczas prokurator rejonowy z Wyszkowa, Krzysztof Jeziorski.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tajemnicze zaginięcie 65-letniej kobiety. Do sprawy zatrzymano jej zięcia. W tle widmo zbrodni!

- Policję o zaginięciu matki powiadomiła córka Magdalena B., która po powrocie do domu zastała zamknięty dom. Kiedy weszła do środka nie było w nim ani męża, ani matki. Próbowała skontaktować się z nimi, ale telefony nie były aktywne. W garażu nie było też samochodu. We wnętrzu domu na podłodze w pokoju oraz kuchni zauważyła krople krwi, linę holowniczą oraz taśmę izolacyjną - informowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

19 grudnia na terenie Warszawy został zatrzymany Damian B. - zięć poszkodowanej kobiety.

Damianowi B. przedstawiono zarzut zbrodni zabójstwa Janiny K., której dopuścił się w dniu 18 grudnia 2021r. w (…), w ten sposób że działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia uderzał ją pięścią w twarz i doprowadził do upadku, a następnie dusił, co skutkowało jej zgonem. Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył obszerne wyjaśnienia. Wobec podejrzanego został zastosowany izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Damianowi B. grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do wczoraj nie odnaleziono ciała Janiny K. Ale 15 stycznia około godziny 12.30 spacerujące po lesie w miejscowości Grabszczyzna (gmina Strachówka, powiat wołomiński) dwie kobiety natknęły się na ludzkie zwłoki. Było to ciało poszukiwanej kobiety spod Wyszkowa.

- Policjanci zabezpieczyli miejsce. Kryminalni pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Ciało kobiety zostało przetransportowane do prosektorium celem wykonania sekcji zwłok, która dokładnie wyjaśni przyczynę zgonu - mówi kom. Damian Wroczyński z wyszkowskiej policji.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26  27  28  29  30
×