2022-06-30T10:32:00+02:00 eOstroleka.pl
Polska,

Odzież dla prawdziwego sportowca

REKLAMA
zdjecie 2291
zdjecie 2291
REKLAMA

Odzież do zadań specjalnych

Przewiewne koszulki pozwalające na odprowadzanie wilgoci i zapobiegające tym samym odparzeniom podczas gry są nieodłącznym elementem ubioru sportowca. Podobnie jak spodenki, które mają zapewnić swobodę ruchów oraz odpowiednią cyrkulację powietrza, Jednak dla osób, które podczas meczu mają do przebiegnięcia wiele kilometrów po murawie, niezwykle istotne są odpowiednie buty, które zagwarantują właściwą przyczepność i wpłyną dodatnio na zwrotność zawodnika.

Bez korków ani rusz

Bez korków ciężko byłoby sobie wyobrazić bieganie po murawie, która nawet w pogodny dzień może być śliska. Jeśli dodać do tego kropelki rosy lub deszczu, mecz przypominałby taniec na lodzie, z tą różnicą, że okraszony niezliczonymi upadkami. Kolce wykonane z metalu lub twardego tworzywa syntetycznego podczas biegu wbijają się w ziemię, dzięki czemu zapewniają wysoką przyczepność, ułatwiając nie tylko sam bieg, ale także szybkie hamowanie lub zmianę kierunku, co przydaje się podczas wartkiej akcji na boisku. Dobrej jakości korki pozwolą zapewnić stopom komfort i uchronią przed niepotrzebnymi kontuzjami.

Zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy chcą dobrze prezentować się na boisku i podkreślić swój indywidualny styl, dlatego producenci prześcigają się w tworzeniu kolekcji w rozmaitych kolorach. Rozwijają obuwie także pod kątem technologii, aby jak najlepiej sprawdzało się w warunkach bojowych podczas intensywnego użytkowania. Młody adept footballu z pewnością ucieszy się, gdy dostanie w prezencie korki Nike – takie, jakie noszą zawodowi piłkarze na stadionach całego świata. Odpowiednio dobrane buty będą częścią sukcesu nie tylko jednego zawodnika, ale także całej drużyny.

Aby nie przepuścić żadnej bramki

Dobry bramkarz, choć nie pokonuje po murawie tylu kilometrów co pozostali członkowie drużyny, musi być stale skoncentrowany i strzec bramki, aby nie dopuścić do niej żadnego celnego strzału. Jeśli już się taki pojawi, technika i zwinność decydują o sukcesie obrony. Jednak bez odpowiedniego sprzętu nawet najlepszy bramkarz może wypuścić z rąk brudną i mokrą piłkę. Lecąca z dużą prędkością, jeśli trafi w gołe ręce, może zwyczajnie się prześlizgnąć przez uścisk i mimo starań bramkarz nie spełni swej powinności. Dla zapobiegania takim sytuacjom dobrze dopasowane rękawice bramkarskie umożliwiają pewny chwyt stanowiący o skuteczności obrony, dodatkowo zabezpieczając dłonie bramkarza.

Każdy sport może być nie tylko sposobem na zapewnienie rozrywki czy realizację hobby, lecz także pracą. Stałym elementem decydującym o satysfakcji, skuteczności i bezpieczeństwie gry jest ubiór odpowiednio dobrany zarówno do potrzeb uprawianej dyscypliny, jak i preferencji oraz oczekiwań zawodnika. Właściwe przygotowanie sprawi, że każda aktywność fizyczna przyniesie wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia, a także radość, jaką sprawia ruch podnoszący poziom endorfin, niwelujący stres i napięcie.

 

Artykuł sponsorowany

REKLAMA
Zobacz również
Kalendarz imprez
wrzesień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
 5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29 dk30  1  2
×