eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ogólnopolskie media o kwarantannowym awanturniku z powiatu ostrołęckiego

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Ogólnopolskiego rozgłosu nabrał bezmyślny akt agresji 47-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego, który swoją frustrację spowodowaną kwarantanną wyładował na żonie, telewizorze i telefonie. Historia posłużyła jako tło do materiału o fali przemocy, który w programie „Fakty” wyemitowała stacja TVN24.

 W okresie kwarantanny spowodowanej pandemią koronawirusa drastycznie wzrosła liczba przypadków przemocy domowej. Problem opisano w reportażu, który stacja TVN24 wyemitowała w programie „Fakty”, w środę, 1 kwietnia. Jako tło do materiału posłużył przykład z powiatu ostrołęckiego, o którym informowaliśmy na łamach naszego portalu w poniedziałek, 30 marca.

  Awanturnik w kwarantannie trafił do aresztu. Był pijany i groził rodzinie

Pijany 47-latek objęty kwarantanną domową wyładował swoją frustrację niszcząc telewizor i telefon oraz bijąc własną żonę. Rodzina uciekła z domu a o awanturze powiadomiona została policja. Co ważne, osoba zgłaszająca ostrzegła policjantów, że pijany awanturnik objęty jest kwarantanną. Przy zachowaniu środków bezpieczeństwa mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu.

 Psychologowie alarmują, że podobnych przypadków jest w ostatnim czasie w całym kraju znacznie więcej. Liczba tego typu awantur, do których interweniuje policja, jest drastycznie większa niż w porównywalnym okresie ubiegłego roku.

 Bez wątpienia wpływ na to ma niełatwy czas kwarantanny. Specjaliści, w tym także rzecznik prasowy ostrołęckiej policji, podkomisarz Tomasz Żerański, apelują o trzymanie nerwów na wodzy, o wzajemne wspieranie się w tym trudnym czasie i o zdecydowaną reakcję na każdy przejaw przemocy domowej.

 - Czasami jeden telefon wystarczy, by przerwać dramat, który w danej rodzinie trwać może od wielu lat – mówił w materiale TVN podkomisarz Żerański.

Cały materiał zobaczyć można na stronie www.fakty.tvn24.pl.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×