eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Okradali prawie 100 domów w trzech województwach. Wpadli dzięki działaniom ostrołęckiej policji [ZDJĘCIA, WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 9740
zdjecie 9740
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA
zdjecie 9740

W ręce policji wpadli złodzieje mający na swoim koncie kilkadziesiąt włamań do domów w trzech województwach.

- Po serii włamań do domów, która zaistniała na północy powiatu ostrołęckiego do działań przydzielono policjantów z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. Okazało się, że podobny sposób działania włamywaczy odnotowano także na terenie nie tylko sąsiednich powiatów, ale i innych województw. Sprawcy mieli działać w woj. mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. Sposób działania był  taki sam. W biały dzień, gdy nikogo nie było w domu wyważali okna bądź drzwi balkonowe. To jednak nie wszystko, bardzo często korzystali z ułatwienia jakim były pozostawione uchylone okna. Po wejściu do domu, przebywali w nim kilka minut. Interesowało ich przede wszystkim złoto oraz pieniądze. Rzadko kiedy kradli elektronikę.

Policjanci z Ostrołęki najpierw ustalili podejrzanych, a następnie pojazd którym się poruszali. W ostatnich tygodniach sprawcy działali bardzo ostrożnie, nie miało to jednak wpływu na skuteczność policjantów. Ostatecznie w ubiegły wtorek w okolicach Pisza kryminalni zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu mławskiego oraz piskiego poruszających się samochodem. Podejrzani byli zaskoczeni szybkim zatrzymaniem, nie stawiali żadnego oporu. W audi należącym do jednego z nich policjanci odnaleźli kilka telefonów, a także przedmioty pochodzące z kradzieży. Odzyskano w ten sposób kradzioną biżuterię, banknoty w złotówkach, dolarach i koronach norweskich. Jak ustalono mężczyźni zostali zatrzymani niedługo po dwóch kolejnych kradzieżach w Myszyńcu Starym (powiat ostrołęcki) i Olszynach (powiat szczycieński).

Już teraz przedstawiono im 8 zarzutów. Policjanci podejrzewają jednak że mężczyźni mogli dokonać blisko 100 włamań na terenie trzech województw. Policjanci do sprawy zabezpieczyli m.in. audi A 4 o wartości około 70 000 zł. Odzyskano przedmioty o równowartości kilku tysięcy złotych. Decyzją sądu na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce zastosowano najsurowszy środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania obu podejrzanych. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

W ostatnich tygodniach to druga tak duża sprawa policjantów ostrołęckiego wydziału dw. z przestępczością przeciwko mieniu. We wrześniu, o czym informowaliśmy, do aresztu trafiło trzech mieszkańców Warszawy dokonujących włamań i kradzieży na terenie całego kraju. Odzyskano wówczas przedmioty o wartości ponad 100 000 złotych oraz skradziono w warmińsko-mazurskim broń palną i amunicję. - informuje asp. Sylwester Marczak z KMP w Ostrołęce.        


Kalendarz imprez
maj 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  31  1  2
×