eOstroleka.pl
Region,

Olbrzymia unijna dotacja na projekt edukacyjny trafi do Łomży

REKLAMA
REKLAMA

Niemal 41 milionów złotych unijnej dotacji trafi do Łomży. Nasi sąsiedzi otrzymali rekordowe dofinansowanie na realizację projektu edukacyjnego podnoszącego kwalifikacje mieszkańców subregionu łomżyńskiego. „To największy projekt edukacyjny w przeliczeniu na mieszkańca w całej perspektywie finansowej 2014-2020, a nasze miasto jest jego liderem” mówi nie kryjąc zadowolenia prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski.

Środki, które miasto Łomża otrzyma na realizację w subregionie łomżyńskim projektu pn. „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego, a całkowita wartość projektu wynosi ponad 45,5 mln zł.

Projekt obejmuje  szkolenia i kursy skierowane do osób dorosłych w zakresie informatyki i języków obcych oraz studia podyplomowe, a także szkolenia zawodowe. Ze wsparcia będzie mogła skorzystać każda osoba powyżej 18 roku życia, zamieszkująca Miasto Łomża i powiaty: łomżyński, bielski, hajnowski, kolneński, siemiatycki, wysokomazowiecki i zambrowski.

- Ten projekt to ogromne wsparcie edukacji w Łomży, ale też w całym subregionie. Cieszę się, że dzięki naszemu zaangażowaniu z dofinansowania na podniesienie swoich kwalifikacji i kompetencji będzie mogło skorzystać bardzo dużo naszych mieszkańców – podkreśla odpowiedzialna za oświatę w naszym mieście zastępca Prezydenta Agnieszka Muzyk.

Miasto Łomża wygrało etap selekcji i jako jedyne przygotuje wniosek o dofinansowanie, który będzie załącznikiem do umowy o dofinansowanie. Realizacja projektu rozpocznie się w momencie podpisania umowy, które wstępnie planowane jest w lipcu br. i potrwa do połowy 2020 roku. Zainteresowane osoby będą same wybierały miejsce szkolenia bądź studiów oraz ich zakres. O szczegółach będziemy mogli poinformować w późniejszym terminie.

Projekt „Kompleksowy system rozwijania kompetencji i umiejętności osób dorosłych zgodnie z potrzebami regionalnej gospodarki” będzie realizowany przez Miasto Łomża w partnerstwie z powiatami: łomżyńskim, bielskim, hajnowskim, kolneńskim, siemiatyckim, wysokomazowieckim i zambrowskim oraz Naczelną Organizacją Techniczną z Łomży.

źródło: lomza.pl

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14  15 dk16 dk17
 18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×