eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: Gminne zawody sportowo-pożarnicze (ZDJĘCIA)

zdjecie 9967

W dniu 31 lipca 2011r. w miejscowości  Stepna Stara odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze. W zawodach udział wzięły drużyny z jednostek OSP: Stepna Stara ,Nowa Wieś, Dobrołęka, Olszewo-Borki, Żerań Mały, Rżaniec, Zabiele Wielkie oraz 4 Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z Nowej Wsi, Rżańca, Olszewa-Borek i Dobrołęki.

Zawody, które  rozpoczęły  się  o  godz.  14-tej  przeprowadzone  zostały  w  dwóch kategoriach wiekowych:    męskich    drużyn   OSP   i   Młodzieżowych    Drużyn    Pożarniczych   w   następujących  konkurencjach: sztafety pożarniczej o długości  350 m podzielonej  na  7 odcinków  o  długości  50 m z przeszkodami oraz jako druga część zawodów drużynowe ćwiczenie bojowe.

Rozegrane zawody były okazją do sprawdzenia przygotowania kondycyjnego, mobilności i zaangażowania strażaków poszczególnych jednostek oraz sprawności sprzętu, jakim dysponują. Poziom rywalizacji wszystkich drużyn był wysoki, a różnice czasowe niewielkie, ale nie obyło się i bez punktów karnych.

W kategorii męskich drużyn OSP zwycięską  okazała się drużyna OSP Stepna Stara, drugie miejsce zajęła drużyna OSP Żerań Mały i trzecie  OSP Zabiele Wielkie. W dalszej kolejności uplasowały się odpowiednio drużyny z OSP Rżaniec, Olszewo-Borki, Nowa Wieś i Dobrołęka.  W kategorii MDP pierwsze miejsce zajęła  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Rżańca, drugie miejsce drużyna z Nowej Wsi, trzecie i czwarte kolejno: Dobrołęka i Olszewo-Borki.

Zawodom przewodniczyła Komisja z Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce w składzie:

Przewodniczący - mł. bryg. Wojciech Łata

Członkowie:   - mł. kpt. Marta Kacprzycka

- aspirant Anna Gwiazdowska

- mł. aspirant Kamil Chorąży

- sekcyjny Andrzej Gontarzewski

Zwycięzcom wręczone zostały pamiątkowe puchary ufundowane przez sponsora zawodów - Wójta Gminy Olszewo-Borki oraz dyplomy przygotowane przez jury zawodów. Nagrody i dyplomy wręczali zaproszeni goście i organizatorzy zawodów: mł. bryg. Grzegorz Pragacz, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej Janusz Głowacki, Przewodniczący jury mł. bryg. Wojciech Łata, Komendant Gminny OSP Bogdan Święcicki , Prezes Zarządu Gminnego OSP Dariusz Kossakowski, Kierownik Referatu Oświaty i Spraw Obywatelskich Urzędu Gminy w Olszewie-Borkach Juliusz Zdanowicz oraz gospodarz tegorocznych zawodów Prezes OSP Stepna Stara Antoni Tymiński.