Olszewo-Borki: Projekt „Pierwsza pomoc ratuje życie”
fot. olszewo-borki.plW ramach projektu zostanie przeprowadzone szkolenie kwalifikowanej pierwszej pomocy (66 godz., w tym 24 godz. teorii i 42 godz. zajęć praktycznych w grupach 8-osobowych) zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia w tym zakresie m.in.: obowiązek udzielania pierwszej pomocy, ocena stanu rannego i przyjęcie planu postępowania, oraz udzielanie pierwszej pomocy przy różnego rodzaju urazach, ewakuacja ze strefy zagrożenia, psychologiczne aspekty wsparcia poszkodowanych.
Szkolenie rozpocznie się 1 września 2011 r. i zakończy się egzaminem zawodowym uprawniającym do bycia „ratownikiem medycznym”. Każdy uczestnik otrzyma: materiały szkoleniowe, wyżywienie, zaświadczenie udziału w szkoleniu.
Projekt skierowany jest do 16 mieszkańców gminy Olszewo-Borki (10 os. pracujących i 6 os. Bezrobotnych, w tym kobiet i mężczyzn).
Rekrutacja uczestników do projektu trwa w okresie od 15 lipca 2011 r. do 19 sierpnia 2011 r. na podstawie dokumentów zgłoszeniowych.
Szczegółowe informacje znajdują się w biurze projektu Urząd Gminy w Olszewie – Borkach ul. Broniewskiego 13, tel. 29 761 31 07 w. 109 lub 111 oraz na stronie www.olszewo-borki.pl.
Zobacz również
Rusza szkolenie "Bądź Bezpieczna"
Ostrołęka i powiat: Najważniejsze wydarzenia roku 2010 (2xWIDEO)
Rodzina Anny Komorowskiej w aktach IPN. Rodzice prezydentowej byli funkcjonariuszami MBP
NOT Ostrołęka: „Rolnik zyskuje nowy zawód”
Szkolenie fundacji WOŚP w Ostrołęce: Nauczyciele uczyli się ratować ludzkie życie (ZDJĘCIA)
Olszewo-Borki: Festyn rodzinny promujący wolontariat (WIDEO, ZDJĘCIA)
Baranowo: Dwudniowy Festyn Rodzinny
Olszewo Borki: Ukradł rower... ale daleko nie zajechał
Gmina Olszewo-Borki: Rewaloryzacja fragmentu zabytkowego założenia dworsko - parkowego w Przystani
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 | 19 | 20 |
21 |
22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 |
30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |


1
2
17