eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 9637
fot. UG w Olszewo-Borkachfot. UG w Olszewo-Borkach
REKLAMA
zdjecie 9637

Już po raz czwarty w Gminnej Bibliotece Publicznej w Olszewo-Borkach odbył się przegląd gadek, inscenizacji i wierszy kurpiowskich. Swoje umiejętności zaprezentowało ponad 30 przedszkolaków z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

IV Międzyprzedszkolny Przegląd Gadek, Inscenizacji i Wierszy Kurpiowskich „Mali ambasadorowie gwary kurpiowskiej” odbywający się pod hasłem „Jak to dawniej na Kurpiach bywało” zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Olszewo-Borkach i Przedszkole Samorządowe w Olszewie-Borkach.

Tegoroczny przegląd nabrał wymiaru ponadlokalnego poprzez udział młodych artystów z terenu powiatu ostrołęckiego i Ostrołęki. Patronat nad imprezą objęli: Maria Samsel Dyrektor Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Stanisław Kubeł Starosta Ostrołęcki, Krzysztof Szewczyk Wójt Gminy Olszewo-Borki i Mirosław Grzyb Prezes Związku Kurpiów.

Oprawą artystyczną zajęły się nauczycielki z przedszkola - Agnieszka Białobrzewska i -Elżbieta Niedzielska. Dzieci z grupy „Biedronki” pod kierunkiem Teresy Mierzejewskiej i harmonisty Ryszarda Maniurskiego zaprezentowały uczestnikom taniec i pieśni kurpiowskie. Na widowni zasiedli rodzice, opiekunowie, recytatorzy i przedszkolaki.

Wszystkie wystąpienia dzieci były wspaniałe, dostarczyły odbiorcom wiele emocji a komisja konkursowa miała trudny wybór i przyznała wszystkim uczestnikom pierwsze miejsce. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody ufundowane przez patronów, zabawki i słodycze. Nagrody w imieniu organizatorów wręczyły Aneta Gutowska-Grucelska sekretarz gminy, Elżbieta Nakielska Dyrektor GBP oraz Katarzyna Mróz z Muzeum Kultury Kurpiowskiej.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×