2016-02-08T13:45:00+01:00 eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Olszewo-Borki: Pogryziona sześciolatka spotkała się z psychologiem

REKLAMA
zdjecie 2911
REKLAMA

W poniedziałek 8 lutego w Szkole Podstawowej w Olszewie-Borkach odbyło się spotkanie w sprawie brutalnego pogryzienia w oddziale przedszkolnym, do którego doszło w ostatnich dniach stycznia. Sprawa zyskała już wymiar ogólnopolski. Po raz pierwszy od wspomnianego incydentu w szkole pojawiła się także poszkodowana Patrycja.

Na poniedziałkowe przedpołudnie zaplanowano spotkania dyrekcji szkoły z dziećmi, które brały udział w incydencie. W spotkaniach uczestniczyli też rodzice, a także psycholog i pedagog szkolny. Sześcioletnia Patrycja opowiedziała im szczegóły zdarzenia, w wyniku którego straciła opuszek palca.

- Słowo przepraszam nie należy się mi, a mojej córce - mówi nam pani Beata, mama poszkodowanej Patrycji - Myślę, że można było to załatwić inaczej. W takim wypadku czas nagli, powinno się wezwać pogotowie. Nie było to odpowiedzialne zachowanie, lecz dziś nikt z nami o tym nie rozmawiał.

Niedługo kończą się ferie zimowe, a dzieci będą musiały wrócić do oddziału przedszkolnego. W związku z tym matka Patrycji również nie kryje swoich obaw o zdrowie córki.

- Patrycja ma wrócić do przedszkola, ale nie wiem co będzie z tym chłopcem. Teraz będę myślała czy znów coś się nie stanie. Jedyne czego teraz bym chciała to żeby ten paluszek zrósł się jak najlepiej. Sprawami związanymi z odszkodowaniem zajmuje się tylko pan mecenas, na pewno córce należy się zadośćuczynienie za ten szok i ból - mówi pani Beata.

Jak się dowiedzieliśmy, w chwili obecnej nie zaplanowano kolejnych spotkań w sprawie wspomnianego incydentu. Sprawa jest rozwojowa i będzie rozwiązywana na bieżąco. Przypomnijmy, sześcioletnia Patrycja została dotkliwie pogryziona przez kolegę z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Olszewie-Borkach. Dziewczynka straciła fragment palca, a mimo to nie wezwano karetki pogotowia i pozwolono by wróciła do domu autobusem. Sprawa trafiła do naszej redakcji dzięki siostrze poszkodowanej dziewczynki. Nasz wczorajszy artykuł zyskał ogromną popularność w całym kraju, przez co sprawą zainteresowały się media ogólnopolskie. Dzięki naszej interwencji rodzina poszkodowanej Patrycji uzyskała także pomoc prawną i będzie domagała się odszkodowania.

Więcej na temat znaleźć można w naszych artykułach:

Horror w oddziale przedszkolnym w Olszewie-Borkach. Sześciolatek odgryzł palec rówieśniczce [DRASTYCZNE ZDJĘCIE +18]

100 tysięcy złotych odszkodowania za odgryziony palec?

TVN 24 o sześciolatce pogryzionej w Olszewie-Borkach

Oświadczenie dyrekcji szkoły w sprawie pogryzionej dziewczynki z Olszewa-Borek

REKLAMA
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11  12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×