eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Orlen EkoUtylizacja wycofała dokumenty. Radni nie zajmą stanowiska ws. spalarni odpadów

REKLAMA
zdjecie 94
zdjecie 94
REKLAMA

Miejscy radni nie będą dyskutować o spalarni odpadów niebezpiecznych. Spółka ORLEN EkoUtylizacja wycofała dokumenty dotyczące procedury środowiskowej z ratusza, a większość radnych zdecydowała, że podejmowanie stanowiska w takich okolicznościach jest bezprzedmiotowe.

Spółka ORLEN EkoUtylizacja planowała wybudować w Ostrołęce Instalację Termicznego Przekształcania Odpadów Niebezpiecznych, Medycznych i Weterynaryjnych (ITPON). Instalacja miała powstać na skraju miasta, w przemysłowej części Ostrołęki. Kiedy tylko ogłoszono, że taka inwestycja jest możliwa, podniosły się głosy krytyki okolicznych mieszkańców, jak również części samorządowców. Rada gminy Rzekuń podjęła nawet uchwałę intencyjną, sprzeciwiając się budowie spalarni w Ostrołęce. Jak się okazało, spalarnia odpadów niebezpiecznych to już zawieszony projekt. Ogłosił to podczas obrad Komisji Gospodarki Komunalnej, Infrastruktury Technicznej i Ochrony Środowiska prezes ORLEN EkoUtylizacja Krzysztof Iwanicki, a za słowami poszły czyny: spółka złożyła wniosek o wycofanie dokumentów z procedur toczących się w urzędzie.

Rada miasta podczas obrad miała podjąć stanowisko przeciwko budowie spalarni. W międzyczasie zmieniły się okoliczności, więc radny Paweł Niewiadomski z Naszej Ostrołęki zgłosił wniosek o zdjęcie z porządku obrad projektu uchwały intencyjnej w tej kwestii.

- Przede wszystkim taki wniosek wynika po części z posiedzenia komisji technicznej, na której otrzymaliśmy informację od pana prezydenta, że inwestor złożył wniosek o zawieszenie postępowania. Na chwili obecnej nie toczy się postępowanie - argumentował Niewiadomski. - Wycofujemy ten projekt z dzisiejszej sesji rady miasta, ale projekt pozostaje w toku legislacyjnym. Gdyby inwestor podjął działania w celu budowy tej inwestycji, znowu ten projekt trafi na kolejną sesję rady miasta.

"Procedowanie uchwały, która by nie odpowiadała aktualnemu stanowi faktycznemu, mija się z celem" - mówił Niewiadomski. Dodał, że klub radnych Nasza Ostrołęka jest dalej przeciw budowie tej instalacji.

Radni zagłosowali za wycofaniem projektu z sesji - głosami: 13 za, 1 głos przeciwny, 4 wstrzymujące. Wniosek przeciwny złożył radny PiS Ryszard Żukowski, ale nie był on głosowany ze względu na wyniki wspomnianego głosowania.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22  23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Kino JANTAR
×