zdjecie 2017
zdjecie 2017
zdjecie 2017
2014-01-03T12:13:00+01:00 eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Orszak Trzech Króli: Zobacz trasę i atrakcje barwnego korowodu [VIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Już w najbliższy poniedziałek ulicami Ostrołęki przejdzie po raz pierwszy w historii miasta Orszak  Trzech Króli. Barwny korowód uatrakcyjnią 3 epizody rozegrane na specjalnie przygotowanych scenach rozmieszczonych na trasie orszaku.

Orszak Trzech Króli, organizowany w Polsce po raz 6 do Ostrołęki trafił pierwszy raz za sprawą grupy ludzi reprezentujących różne środowiska. Barwny korowód wystartuje w poniedziałek, 6 stycznia o godzinie 12:30. Przemarsz ulicami miasta poprzedzi modlitwa w kościele pw. Zbawiciela Świata. Następnie spod przykościelnego placu orszak wyruszy w kierunku hali im. Arkadiusza Gołasia, gdzie rozegrana zostanie ostatnia finałowa scenka.

Na trasie przemarszu, który przebiegał będzie ulicami: brata Żebrowskiego, Gorbatowa, Bogusławskiego, Traugutta do hali sportowej, organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dla uczestników, a wśród nich m.in. 3 scenki teatralne opowiadające o walce dobra ze złem. Każda rozegrana zostanie na specjalnie przygotowanych platformach. Pierwszą z nich zobaczymy przy ulicy Gorbatowa w pobliżu tzw „pałacyku”, kolejną przy Biedronce na ulicy Bogusławskiego a ostatnią na hali im. Arkadiusza Gołasia przy ulicy Traugutta.

- Orszak to rodzinna i bardzo radosna zabawa planowana w ponad 130 miejscowościach w Polsce, organizowana według podobnego scenariusza. Jest to najciekawsze zimowe wydarzenie rozpoczynające tak na dobrą sprawę karnawał. Impreza jest otwarta dla wszystkich chętnych, którzy chcą wspólnie śpiewać kolędy i w taki właśnie sposób świętować. Orszak to wydarzenie apolityczne, nie jest organizowany przeciw czemuś lub komuś. Nie jest także demonstracją poparcia czegokolwiek. Orszak to teatr uliczny, w którym aktorami są dzieci i ich rodzice. Celem nadrzędnym jest odtworzenie wydarzeń sprzed 2000 lat, ale nawiązujących do naszej staropolskiej i chrześcijańskiej tradycji. Orszak to wspólne, rodzinne kolędowanie. W taki właśnie sposób chcemy zachęcić mieszkańców miasta do bycia razem, tworzenia więzi, śpiewania kolęd, cieszenia się życiem. Orszak to dzieło charytatywne, na którym nikt nie zarobkuje. Finansowane jest przez ludzi dobrej woli – mówi Dawidczyk.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli w Ostrołęce są: ostrołęckie parafie, Stowarzyszenie „Rodzina Polska”, Odnowa w Duchu Świętym, Domowy Kościół, OCK, kilku nauczycieli z ostrołęckich szkół oraz przedstawiciele ostrołęckiego samorządu.

REKLAMA
zdjecie 2017
Materiał filmowy 1 :
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×