eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Styczeń w OCK. Zobacz co przygotowało dla nas Ostrołęckie Centrum Kultury

REKLAMA
zdjecie 9637
REKLAMA
zdjecie 9637

Koncerty, spektakle i wiele innych wydarzeń kulturowych czeka na nas w styczniu. Zobacz co na styczeń 2014 przygotowało Ostrołęckie Centrum Kultury.

5 I (niedziela)
PIERWSZA KOLĘDA
koncert
Kantatę Johna Petersona na chór, solistów, fortepian i narratora wykona Ostrołęcki Chór Kameralny pod dyrekcją Bożeny Harasimowicz-Pęzy. Soliści: sopran - Kinga Kurpiewska, tenor - Grzegorz Kozłowski, tenor - Bogdan Bałdyga, bas - Marek Pęza, narrator - Dorota Plucińska, fortepian - Tatiana Baranowska.
Kościół pw. Św. Antoniego Padewskiego, godz. 17
 
6 I (poniedziałek)
ORSZAK TRZECH KRÓLI
Orszak to inicjatywa ponad podziałami, skupiająca różne środowiska i osoby zaangażowane w działania społeczne, religijne i kulturalne. Po raz pierwszy w Ostrołęce. Udział w orszaku wziąć może każdy, a organizatorzy zachęcają do udziału zwłaszcza rodziców z dziećmi. Hasło tegorocznego Orszaku to „Kolędujmy!” – zaproszenie i wezwanie do wspólnego, radosnego śpiewania kolęd i staropolskiego kolędowania. Orszak poprowadzą za Gwiazdą Betlejemską Trzej Królowie symbolizujący trzy kontynenty – Europę, Azję i Afrykę. Trasa orszaku przebiegać będzie ulicami Br. Z. Żebrowskiego, gen. A. Gorbatowa, gen. L. Bogusławskiego, aż pod halę widowiskowo-sportową im. A. Gołasia.
Honorowy patronat nad Orszakiem objęli: JE Ksiądz Biskup Łomżyński - Janusz Stepnowski i Prezydent Miasta Ostrołęki - Janusz Kotowski.
początek przed Kościołem pw. Zbawiciela Świata, godz. 12.30
 
10 I (piątek)
KRÓTKA HISTORIA
wystawa fotografii
Zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Roberta Causari. Autor jest ostrołęczaninem i naprawdę nazywa się Robert Kozyra. Na co dzień to prezenter radiowy w lokalnej stacji Radio OKO, dziennikarz - fotoreporter. Jego zdjęcia publikowane były między innymi w Fakcie, Superexpressie, Playboy’u.
Wystawa prezentuje działający w Ostrołęce od roku Klub Futbolu Amerykańskiego „Kurpie”. Okazją do przygotowania wystawy jest wydanie przez klub  kalendarza na 2014 rok. Głównym celem wystawy i kalendarza jest zwrócenie uwagi mieszkańców na istnienie klubu oraz promocja tego nietypowego u nas sportu. Podczas wernisażu zaprezentowany zostanie również krótki film o drużynie. Kalendarz będzie można zakupić (20 zł/egz.), a dochód ze sprzedaży  zostanie przeznaczony na zakup sprzętu dla drużyny.
hol Kina Jantar, godz. 18
 
12 I (niedziela)
BAŁWANKOWA KRAINA
spektakl teatralny
Piękna bajka o Bałwankach, które sadzą drzewka i dbają o ochronę środowiska. Główny bohater - Bałwanek Jogo - stoczy walkę z Dziurą Ozonową oraz Zadymiaczem. Aktywna pomoc dzieci może sprawić, że ostatnie drzewko planety Ziemia zostanie uratowane i wszystko skończy się dobrze!
Spektakl pełen zabawnych sytuacji oraz bajkowych postaci. Występują: Bałwanek Jogo, Bałwanek Pikuś, Dziura Ozonowa, Zadymiacz, Pan Bajarz, Królowa Lodu.
Spektakl  dla dzieci od 3 do 12 lat.
sala widowiskowa OCK, godz. 12
cena biletu: 5 zł - dziecko, 10 zł - dorosły
Akcja Godziny dla Rodziny - finansowana ze środków Samorządu Miasta, pod patronatem Rady Miasta i Prezydenta Miasta Ostrołęki
 
12 I (niedziela)
KOLĘDUJMY
koncert
Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu Ostrołęckiego Chóru Kameralnego pod kierunkiem Bożeny Harasimowicz-Pęzy.
Kościół pw. NNMP i św. Mikołaja (fara) - po mszy św. o godz. 16
 
17 I (piątek)
150 LAT TEMU
wieczór wspomnień
Rocznicę powstania styczniowego postanowili uczcić członkowie Grupy Poetyckiej Almanach z Ostrołęckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przedstawią utwory wybitnych autorów dziewiętnastowiecznych: Adama Mickiewicza, Marii Konopnickiej, Wincentego Pola, Adama Asnyka. Poezji towarzyszyć będą nagrania pieśni powstańczych.
Klub Oczko, godz. 18, wstęp wolny
 
18 I (sobota)
SEDNO NIE JEST JEDNO
spektakl w Nastrojach we Dwoje
„Sedno nie jest jedno czyli Stowarzyszenie Osób Mówiących Nie Na Temat” to tytuł przedstawienia, w którym śmiejemy się ze wszystkiego: policji,  artystów, sportowców, urzędników, polityków i z samych siebie. To inteligentny zestaw skeczy, projekcji filmowych i piosenek pozornie nie związanych ze sobą, opartych na luźnych, nie mających ze sobą nic wspólnego, zaskakujących skojarzeniach. W jedną całość zespala to wszystko szalony, absurdalny, zwariowany i inteligentny humor, wywodzący się z tradycji Monty Pythona.
Gdy dołożymy do tego doskonałą obsadę, którą stanowią: Tomasz Bednarek, Jacek Kopczyński, Tomasz Sapryk i Piotr Zelt, to wszystko daje gwarancję, że przedstawienie to półtorej godziny wspaniałej zabawy.
sala widowiskowa OCK, godz. 17, bilet 25 zł
 
22 I (środa)
Z CZEGO POLSKA W ŚWIECIE SŁYNIE?
spotkania z muzyką
Program dla szkół podstawowych to próba ukazania specyfiki naszej Ojczyzny. Słuchając polskich tańców i piosenek spróbujemy razem z dziećmi zastanowić się, z czego Polska znana jest w świecie? czym się szczycimy? co nas wyróżnia? Odwiedzimy ważne dla nas miejsca i przypomnimy ulubione legendy. Może uda nam się też spotkać jakieś znajome postacie. Muzyka potrafi przecież wszystko wyczarować... 
Wykonawcy: Magdalena Rucińska/Liza Wesołowska (sopran), Joanna Okoń/Patrycja Szymańska (skrzypce), Piotr Szymanowicz (fortepian).
W wykonaniu artystów usłyszymy m.in. kompozycje Krzesimira Dębskiego, Grażyny Bacewiczówny, Stanisława Moniuszki, Krzysztofa Pendereckiego, Fryderyka Chopina, Wojciecha Kilara.
sala widowiskowa OCK, godz. 13.15, bilet 5 zł
 
24 I (piątek)
OŚWIADCZYNY
spektakl teatralny
Zapraszamy na spektakl w wykonaniu aktorów Ostrołęckiej Sceny Autorskiej. To pełna humoru komedia według Antoniego Czechowa. Występują: Julia Małkowska, Alicja Mirowska, Jakub Mikulak. Reżyseria: Wojtek Kraszewski. Scenografia: Marek Suski.
Klub Oczko, godz. 18, wstęp wolny
 
26 I (niedziela)
GNOMY Z PLANETY GNU
premiera teatralna
Dziecięcy Teatr Amatorski zaprasza na premierowy spektakl na podstawie scenariusza Aleksandra Maksymiaka, wg opowiadania Umberto Eco. Jest to historia Kosmicznego Odkrywcy, który odkrywa nową planetę i przybywa tam, aby nieść jej mieszkańcom cywilizację swojego narodu. Co z tego wyniknie? Przekonajmy się...
Występują: Aleksandra Gąska, Zuzanna Grzyb, Gabriela Gurzęda, Izabela Łapińska, Weronika Łukasiak, Zuzanna Wiszowata, Łucja Wysocka. Reżyseria: Wioleta Banach. Scenografia: Marek Suski. Światło i dźwięk: Tomasz Bednarczyk
Klub Oczko, godz. 12, wstęp wolny
 
28  I (wtorek)
ZAGADKOWY MARATON CZYTELNICZY
II bieg finałowy
To nowa inicjatywa promująca czytanie i aktywność fizyczną jednocześnie, odbywająca się pod hasłem „biegnę... poczytać”. Rozwiązując łamigłówki mali maratończycy wykażą się znajomością literatury dziecięcej z naszego regionu: Janiny Krzyżewskiej „Zosia na Kurpiach”, Stanisława Kałuckiego „Kurpianeczka”, Marii Kownackiej „O bursztynowym złocie”, Zdzisława Nowaka „Jak diabeł Boruta zakochał się w karczmarzowej córce”- legendy wybrane, Jerzego Kijowskiego „Zosia i Karol w Ostrołęce".
Zagadkowy maraton czytelniczy organizuje Kultownia i MBP Filia nr 6 w Wojciechowicach. Wsparcie okazała organizatorom Stora Enso, a patronatem medialnym objął inicjatywę portal xiegarnia.pl.
Biblioteka przy ul. Gomulickiego 13, godz. 11
 
29  I (środa)
OSTROŁĘKA CZYTA DZIECIOM
spotkanie w Kultowni
Przygody Mikołajka autorstwa Rene Goscinnego, czytać będą: Wanda Piersa, wychowawca i pedagog w Domu Poprawczym w Laskowcu oraz jej podopieczni. Jak zawsze głośnej lekturze towarzyszyć będą zabawy związane z tematem spotkania.
Kultownia, godz. 13

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20  21
 22  23  24  25  26  27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×