zdjecie 1647
zdjecie 1647
2020-12-22T13:47:45+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Osiedlowy parking - inwestycja, która podzieliła mieszkańców. Będzie druga petycja?

REKLAMA
REKLAMA
0
0
35

Na jednym z osiedli w centrum miasta trwa spór mieszkańców o... budowę parkingu. Przeciwnicy poświęcania zieleni dla nowych miejsc parkingowych napisali petycję do prezydenta Ostrołęki. Zwolennicy inwestycji są oburzeni i zapowiadają, że również będą interweniować w tej sprawie. Tymczasem, pierwsze prace ruszyły.

Przypomnijmy, grupa mieszkańców ulic Goworowskiej, Sienkiewicza, Reymonta i Powstańców złożyła do prezydenta Ostrołęki petycję w sprzeciwie wobec planów zabudowy terenu zieleni oraz placu zabaw na osiedlu, gdzie ma powstać parking. Pisaliśmy o tym w naszym serwisie.

Dotarliśmy do planów budowy parkingu - kolorem pomarańczowym na mapie zaznaczono ciąg komunikacyjny, a niebieskim - ok. 70 miejsc parkingowych, jakie zlokalizowane mają być na terenie osiedla.

zdjecie

Pomysł budowy parkingu w tym miejscu ma przeciwników, ale także wielu zwolenników - mieszkańcy borykają się bowiem z problemem braku miejsc do parkowania. Często jest tak, że auta muszą zostawiać daleko od miejsca zamieszkania, gdyż w pobliżu nie ma już żadnego wolnego miejsca parkingowego. W czasach, gdy niemal w każdym gospodarstwie domowym jest jeden, a często i więcej aut, pojawia się problem. Dlatego spółdzielnia mieszkaniowa zdecydowała się na przeprowadzenie inwestycji, mającej naprawić ten problem.

- Parking w tym miejscu bardzo by się przydał - mówi nam jeden z okolicznych mieszkańców. - W tych okolicach jest duży problem z parkowaniem. Podobny parking zbudowano niedawno przy blokach na Goworowskiej i Konopnickiej. To dobra decyzja, powstało więcej miejsc do parkowania. U nas plany budowy parkingu były już od dawna i dobrze, że w końcu zaczęło się coś dziać w tej kwestii - dodaje.

Mieszkańcy, którzy są zwolennikami budowy parkingu (a to całkiem spora grupa), nie wykluczają odpowiedzi na petycję przeciwników w formie... własnej petycji do prezydenta - o kontynuowanie inwestycji. Jedno jest pewne: ta sprawa mocno podzieliła mieszkańców osiedla.

W BIP nie opublikowano jeszcze odpowiedzi prezydenta Ostrołęki na petycję przeciwników budowy parkingu. Do sprawy wrócimy.

REKLAMA
zdjecie 1647
Więcej o: parking, Ostrołęka

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×