eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostatnie przygotowania do zmiany organizacji ruchu w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 8745
REKLAMA

Dziś rozpoczyna się zmiana organizacji ruchu w Ostrołęce w związku z zamknięciem starego mostu na Narwi dla pojazdów o masie powyżej 3,5 tony. W mieście i na jego obrzeżach trwają ostatnie przygotowania do zamknięcia mostu. Utrudnienia czekają kierowców ciężarówek, w sobotę starym mostem nie pojadą także auta osobowe.

Jak się dowiedzieliśmy, znaki informacyjne o zamknięciu starego mostu dla pojazdów powyżej 3,5 tony zostaną odsłonięte około godz. 16.00. Od tego momentu na miejscu pracować będzie także służba informacyjna, której zadaniem będzie informowanie kierowców pojazdów ciężarowych o ograniczeniu.

Z kolei w sobotę 29 lipca o godzinie 6.00 most zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu pojazdów, również osobowych! Ustawiane będą wtedy szykany szerokościowe, przez które pojazdy ciężarowe z powodu swoich rozmiarów przejechać nie będą mogły. Utrudnienia potrwają kilka godzin, następnie most zostanie otwarty dla samochodów osobowych.

Zasady przeprawy przez Narew i zalecane objazdy:

1.      Pojazdy samochodowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t czyli osobowe, będą się mogły nadal  poruszać po „starym” moście. Obowiązywać je będzie ograniczenie prędkości do 30 km/h.

2.      Ruch lokalny dla pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej  3,5 t, tj. dla pojazdów służb miejskich, komunikacji zbiorowej,  zaopatrzenia do 10 ton, pojazdów uprzywilejowanych oraz pojazdów nauki jazdy - skierowany będzie objazdem przez most im. A. Madalińskiego („nowy” most) w następujący sposób:
- wyjazd z miasta ulicami: Mostową, Szpitalną, Plac Bema, Obozową na „nowy” most,
- wjazd do miasta ulicami: Obozową na „nowy” most, Plac Bema, Jana Kilińskiego.
Na ul. Kilińskiego wprowadzone będą ograniczenia w parkowaniu pojazdów.

3.       Ruch pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t nie wymienionych wyżej – m.in. ruch tranzytowy – będzie prowadzony poza granicami miasta.  
Objazdy Ostrołęki dla ruchu tranzytowego zostały ustalone z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad oraz zarządcami dróg wojewódzkich. Tablice informacyjne o obowiązujących objazdach będą ustawione w miejscowościach: Maków Mazowiecki, Przasnysz, Różan, Myszyniec, Miastkowo, Łomża i Ostrów Mazowiecka. Najbliższe przeprawy przez rzekę Narew znajdują się
w miejscowościach Różan (DK60) i Nowogrodzie ( droga wojewódzka nr 645).

4.      Jadący od strony Warszawy (DK61) oraz Ciechanowa (DK60) mogą ominąć Ostrołękę przez Różan jadąc dalej drogą krajową nr 60 w stronę Ostrowi Mazowieckiej – z możliwością kontynuacji podróży drogami: S8 – na Białystok, DK 63 – na Łomżę i dalej DK 61 na Augustów. Jadący od strony Olsztyna DK 53 mają możliwość przeprawienia się przez Narew w Nowogrodzie jadąc drogą wojewódzką 645 ( Myszyniec – Łomża),  Jadący z kierunków północnych (Białystok, Suwałki, Augustów) będą mogli wykorzystać te same przeprawy (Nowogród, Różan) w celu ominięcia mostu na Narwi w Ostrołęce.

Kalendarz imprez
lipiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22 dk23 dk24 dk25  26  27 dk28
 29  30 dk31  1  2  3  4
×