zdjecie 5390
zdjecie 5390
zdjecie 5390
2017-11-30T09:25:05+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostatnie przygotowania przed Świąteczną Zbiórką Żywności [ZDJĘCIA]

REKLAMA
Zdjęcie głównefot. eOstroleka.pl
REKLAMA
6
1
4

Trwają ostatnie przygotowania przed rozpoczynającą się już jutro Świąteczną Zbiórką Żywności. Członkowie sztabu organizacyjnego dopinają akcję na ostatni guzik, konsultują końcowe ustalenia i organizują pracę w „sztabie”, który ponownie mieścił będzie się w Hali Targowej Feniks.

- Odliczamy już ostatnie godziny przed rozpoczęciem największej w regionie akcji charytatywnej. Wszyscy wolontariusze, pełni zapału są już gotowi do działania – mówi Jakub Frydryk, prezes Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne.

W ostatniej chwili zapadła decyzja o przeniesieniu tymczasowego magazynu, który miał początkowo znajdować się w budynku po dawnej „Towarotece” przy ulicy Hallera do Hali Targowej Feniks przy ulicy Prądzyńskiego. To tu, począwszy od piątku bić będzie serce ostrołęckiej akcji. Tu trafiać będą wszystkie produkty zebrane w kilkudziesięciu sklepach podczas trzech dni zbiórki. Stąd także przygotowane po akcji paczki trafiać będą do liderów, którzy następnie przekażą je najbardziej potrzebującym rodzinom w regionie.

Wczoraj wieczorem odbyła się jedna z ostatnich narad sztabu organizacyjnego Świątecznej Zbiórki Żywności. Podczas spotkania akcja została dopięta na ostatni guzik.

- Zadania pomiędzy koordynatorami akcji są ściśle ustalone i podzielone. Ten cały „zbiórkowy” mechanizm sam się napędza pozytywną energią i niebywałą chęcią niesienia pomocy innym. Wierzę, że podobnie jak to było w latach poprzednich, także i tym razem Ostrołęczanie i mieszkańcy regionu okażą wielkie serca. Mam nadzieję, że po tegorocznej zbiórce będziemy mogli dotrzeć ze świąteczną pomocą do jeszcze większej grupy tych osób, które naszego wsparcia potrzebują – dodaje Frydryk.

Przypomnijmy, Świąteczna Zbiórka Żywności rusza już w najbliższy piątek, 1 grudnia i potrwa do niedzieli 3 grudnia. Podczas tych trzech dni akcji w około 30 sklepach i marketach na terenie Ostrołęki, Kadzidła, Różana i Olszewa-Borek ponad 1000 wolontariuszy dyżurować będzie przy specjalnie oznakowanych koszach, do których wrzucać można produkty żywnościowe o wydłużonym terminie przydatności do spożycia. Na liście oczekiwanych produktów są m.in. mąka, cukier, makarony, ryż, płatki śniadaniowe, konserwy, olej czy słodycze.

Wszystkie zebrane podczas akcji produkty zostaną skrupulatnie policzone i posegregowane. W ciągu kilku dni po zakończeniu zbiórki zostaną przygotowane paczki, z którymi liderzy i koordynatorzy odwiedzać będą rodziny i osoby samotne potrzebujące wsparcia. W ubiegłym roku udało się zebrać ponad 13,3 ton żywności zaś suma wszystkich ośmiu wcześniejszych zbiórek to około 100 ton. Akcję od początku koordynuje Stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne oraz skupieni wokół niego wolontariusze.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
czerwiec 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6
dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13
dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20
dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27
dk28 dk29 dk30  1  2  3  4
×