zdjecie 5128
zdjecie 5128
2016-11-24T11:05:00+01:00 eOstroleka.pl
Region,

Świąteczna Zbiórka Żywności już po raz czwarty w Różanie

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Różan po raz kolejny przyłącza się do Świątecznej Zbiórki Żywności. Wolontariusze przez trzy dni zbierać będą produkty żywnościowe, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia przekazane zostaną najbardziej potrzebującym rodzinom z terenu gminy Różan.

Świąteczna Zbiórka Żywności w Różanie odbędzie się w tym roku w ostatni listopadowy weekend – od 25 do 27 listopada w marketach Mila i Biedronka. Podobnie jak i w latach ubiegłych, także i tym razem organizacji zbiórki w Różanie podjął się Dominik Podlasin (23 l.), którego w przeprowadzeniu akcji wspomagać będzie 100 wolontariuszy gotowych do bezinteresownej pracy w szczytnym celu.

- Trudno uwierzyć, ale jest to już czwarta edycja Świątecznej Zbiórki Żywności w Różanie. Z roku na rok do pomocy zgłasza się coraz większa ilość osób. Gdy w 2013 roku podjąłem się organizacji zbiórki, było nas zaledwie 16 osób, zaś w tym roku nasza drużyna liczy ponad 100 ochotników, za co każdemu z osobna jestem niezmiernie wdzięczny, gdyż bez nich zbiórka nie mogłaby dojść do skutku. Dużą część wolontariuszy stanowią uczniowie z różańskich placówek oświatowych - szkoły podstawowej, gimnazjum i Zespołu Szkół w Różanie, ale w naszych szeregach są również nauczyciele i studenci, młodzież i dorośli. W tym roku do pomocy zgłosiło się również kilka osób spoza naszej gminy, co mnie niezmiernie cieszy. Do współpracy zapraszam wszystkich, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w życiu miasta, mają trochę wolnego czasu i chęci do pomocy innym. Od samego początku nasze działania wspiera Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Różanie, dlatego serdecznie dziękuję dyrektorowi tej placówki Arkadiuszowi Załęskiemu, za udostępnienie pomieszczeń, które były miejscem szkoleń wolontariuszy oraz posłużą nam jako magazyn do przechowywania żywności! Podobnie jak w latach poprzednich listę najbardziej potrzebujących rodzin/osób w gminie Różan, do których trafią paczki żywnościowe przygotują pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Różanie, pod kierownictwem Jana Szufleńskiego, za co również z góry serdecznie dziękuję! Podziękowania kieruję również do Jakuba Frydryka prezesa Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, za pomoc w organizacji zbiórki. Zachęcam wszystkich mieszkańców naszej gminy do przyłączenia się do akcji. Wrzućmy chociaż jeden produkt żywnościowy do specjalnie oznakowanego kosza. Pamiętajmy, że zbieramy dla rodzin potrzebujących z terenu naszej gminy. Bądźmy solidarni z tymi osobami, które potrzebują naszej pomocy. Sprawmy, by święta Bożego Narodzenia były radosne dla każdego z mieszkańców gminy Różan. – powiedział nam Dominik Podlasin, koordynator Świątecznej Zbiórki Żywności w Różanie.

W naszym regionie, oprócz Różana, akcja odbywa się także w Ostrołęce i Kadzidle. Działania sztabów wspiera stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne z Ostrołęki.

- Cieszę się, że możemy służyć pomocą lokalnym koordynatorom z Różana i Kadzidła. Oba sztaby wspieramy merytorycznie służąc swoim doświadczeniem i wiedzą, jednak cały ciężar organizacyjny biorą na siebie poszczególni koordynatorzy. Ich działania i zaangażowanie w akcję mogą być wzorem do naśladowania dla innych gmin – mówi Jakub Frydryk, prezes MIS.

REKLAMA
zdjecie 5128
Kalendarz imprez
październik 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24
dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30 dk31
×