2016-11-18T09:00:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 4 2.5
Ostrołęka,

Świąteczna Zbiórka Żywności: Hala Targowa Feniks ponownie „sercem” akcji

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
1
3
1
Najlepszy komentarz
~Ola , 19:34 19-11-2016,   -
Mogliby w końcu włączyć ogrzewanie na tej hali. Ludzie którzy tam pracują  marzą. Postawili taki Chaładun wielki i tylko oszczędzają na wszystkim. Ile razy było zgłaszane ze jest zimno. Nic z tym nie robią a sami w biurze siedzą i tyłki grzeją mają ciepło jak w puchówce. O swoje to się upominają i p...
odpowiedz   •   oceń :  
Sukces organizacyjny ubiegłorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności sprawił, że przygotowujący akcję wolontariusze Mazowieckich Inicjatyw Społecznych ponownie postawili na Halę Targową Feniks jako „główny sztab dowodzenia”.

Jak udało nam się dowiedzieć, „sercem” tegorocznej Świątecznej Zbiórki Żywności będzie ponownie Hala Targowa Feniks przy ulicy Prądzyńskiego w Ostrołęce. To tu trafiać będą produkty żywnościowe zebrane z kilkudziesięciu sklepów biorących udział w akcji. To tu także grupa wolontariuszy będzie skrupulatnie liczyć i segregować wszystkie zebrane dary.

- Wszyscy liderzy i wolontariusze zgodnie przyznali, że miejsce, gdzie w roku ubiegłym znajdował się tymczasowy magazyn i sztab akcji sprawdziło się, dlatego też i w tym roku o pomoc postanowiliśmy zwrócić się do kupców z Hali Targowej Feniks. Nam, jako organizatorom zbiórki zależy na tym, by wolontariusze, którzy przez kilka dni pracują na pełnych obrotach, mieli odpowiednie ku temu warunki. Hala Targowa Feniks jest zatem idealnym rozwiązaniem. Cieszę się także z tego, że właściciele obiektu ponownie przyjęli nas z otwartymi ramionami – powiedział nam Jakub Frydryk, prezes Stowarzyszenia Mazowieckie Inicjatywy Społeczne, organizatora Świątecznej Zbiórki Żywności.

Równie pozytywnie o ponownym udziale w zbiórce wypowiada się prezes Kurpiowskiego Centrum handlowo Usługowego, właściciela obiektu.

- Chcemy, by nasz obiekt służył lokalnemu społeczeństwu i był miejscem, do którego przychodzi się nie tylko po to by zrobić zakupy. W ciągu minionego roku na terenie naszej hali odbyło się wiele ciekawych wydarzeń, a my nadal będziemy chętnie wspierać wszystkie tego typu akcje i zawsze chętnie służyć pomocą – powiedział nam Stanisław Ścibek prezes KCH-U.

Świąteczna Zbiórka Żywności rusza w piątek, 25 listopada i potrwa do niedzieli 27 listopada. Przez trzy dni około tysiąc wolontariuszy w kilkudziesięciu sklepach na terenie miasta i okolic dyżurować będzie przy specjalnie oznakowanych koszach. Będzie do nich można wrzucać produkty żywnościowe, które jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia trafią do najbardziej potrzebujących rodzin z naszego regionu. Organizatorem akcji w Ostrołęce od kilku już lat jest Stowarzyszenie Mazowieckie Inicjatywy Społeczne. Dotychczasowy bilans wszystkich edycji ponad 100 ton żywności przekazanych najbiedniejszym rodzinom z Ostrołęki i powiatu.

Wasze opinie

Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Ola , 19:34 19-11-2016,   -
Mogliby w końcu włączyć ogrzewanie na tej hali. Ludzie którzy tam pracują  marzą. Postawili taki Chaładun wielki i tylko oszczędzają na wszystkim. Ile razy było zgłaszane ze jest zimno. Nic z tym nie robią a sami w biurze siedzą i tyłki grzeją mają ciepło jak w puchówce. O swoje to się upominają i przez radiowęzeł codziennie  mówią żeby odbierać faktury a nie ma pana żeby włączyć ogrzewanie. Wstyd i Hańba !!! W tamtym roku było to samo.
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
listopad 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  1