2015-12-11T10:00:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostra wypowiedź posła Czartoryskiego na konwencji ROMB: "Wmawia się nam, że jesteśmy idiotami" [WIDEO]

REKLAMA
zdjecie 4128
REKLAMA

Pochodzący z Ostrołęki poseł Arkadiusz Czartoryski wziął udział w konwencji programowej Ruchu Obywatelskiego Miłośników Broni. Jego wystąpienie wzbudziło sporo emocji, lecz wlało nadzieję w serca miłośników broni na zmianę obowiązujących przepisów dotyczących jej posiadania.

- Po 1989 roku wmówiono Polakom, że jesteście idiotami i nie możecie mieć zakładów przemysłowych, gospodarki, banków. Musicie to sprzedać, bo nie potraficie zarządzać. Taką dziś mamy sytuację, że wmawia się, że jesteśmy idiotami i jak będziemy mieli dostęp do broni to się wystrzelamy - mówił przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski - Oczywiście, że się nie wystrzelamy. Problem polega na tym, że te wszystkie napady i morderstwa odbywają się z broni nielegalnej.

Poseł PiS podkreślił, że obecnie stan broni w naszym kraju jest niezadowalający i ma to znaczący wpływ na obronność Polski. W razie najazdu nieprzyjaciela, może być problem z obroną terytorium Rzeczypospolitej.

- Myślicie, że na Kremlu nie wiedzą, że mamy taki stan broni? Zajęcie kilkuset kilometrów terytorium jest łatwiutkie, jesteśmy jak dzieci. To powinno być w przyszłości zmienione - dodał Czartoryski, zachęcając członków ROMB do inicjatywy obywatelskiej i zbierania podpisów w celu zmiany aktualnych przepisów w kwestii posiadania broni przez obywateli naszego kraju.

Od marca 2014 roku Ruch Obywatelski Miłośników Broni prowadzi akcję społeczną zmierzającą do ustanowienia posiadania broni dla ochrony miru domowego. ROMB przygotował projekt zmiany ustawy o broni i amunicji. O pozwolenie na broń dla ochrony miru domowego mógłby się starać każdy, kto posiada prawo własności domu jednorodzinnego lub innej nieruchomości wykorzystywanej na cele mieszkaniowe, przejdzie kurs, zda egzamin, jest niekarany oraz zdrowy psychicznie. Później pozostaje wizyta w sklepie, gdzie za najtańszy model strzelby trzeba zapłacić około tysiąc złotych.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 : Zobacz wystąpienie posła Arkadiusza Czartoryskiego:
Kalendarz imprez
sierpień 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
 22  23 dk24 dk25  26 dk27 dk28
 29  30  31  1  2  3  4
×