zdjecie 1780
zdjecie 1780
2013-04-23T18:11:58+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka „szóstka” laureatem plebiscytu „Mam 6 lat” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Mariusz Dobijański, mazowiecki wicekurator Oświaty odwiedził we wtorek, 23 kwietnia ostrołęcką „szóstkę”. Wizyta kuratora związana była z konkursem „Mam sześć lat”, którego Szkoła Podstawowa w Ostrołęce jest laureatem.

Podczas wizyty goście odwiedzili uczniów z klasy IA i wzięli udział w części zajęć, prowadzonych przez wychowawcę Annę Ochenkowską. Po wspólnych ćwiczeniach językowych i muzycznych, w uczestniczyli także zaproszeni goście, przyszła pora na zwiedzanie szkoły. Wizytatorów po placówce oprowadziły dwie uczennice, Zosia i Maja. Dziewczynki pokazały gościom najciekawsze ich zdaniem zakątki swojej szkoły.

- Dzięki organowi prowadzącemu, prezydentowi Januszowi Kotowskiemu, nasza szkoła jest bardzo dobrze wyposażona. Dysponuje bardzo dobrymi warunkami dydaktycznymi. I to właśnie chcieliśmy pokazać naszym gościom – powiedziała nam Dorota Kupis, dyrektor SP nr 6 w Ostrołęce.

Ostrołęcka „szóstka” jest laureatem zorganizowanego dla rad rodziców i uczniów szkół podstawowych i przedszkoli plebiscytu „Mam sześć lat”. Celem konkursu jest promowanie i upowszechnienie najciekawszych inicjatyw podejmowanych w celu zapewnienia dzieciom sześcioletnim przyjaznej adaptacji do edukacji szkolnej oraz korzyści płynących z wcześniejszego rozpoczęcia nauki jak również promowanie umiejętności dzieci sześcioletnich nabywanych w szkole.

- Uważam, że jest to szkoła bardzo dobra o wysokim poziomie edukacyjnym. Jest laureatem naszego konkursu „Mam sześć lat”, dlatego też uważam, że warto było zobaczyć i poznać jak tak naprawdę wygląda praca w tej szkole i współpraca rodziców z wychowawcami – powiedział nam Mariusz Dobijański, mazowiecki wicekurator Oświaty.

We wtorkowej wizycie w SP nr 6 udział wzięli także: Teresa Michalak, dyrektor ostrołęckiej delegatury Mazowieckiego Kuratorium Oświaty w Warszawie, Mirosław Rosak, dyrektor wydziału oświaty Urzędu Miasta w Ostrołęce oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

REKLAMA
Kalendarz imprez
listopad 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×