zdjecie 8795
2019-01-24T12:41:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka młodzież wryaziła swój sprzeciw agresji i mowie nienawiści [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
5
33

Od przytoczenia wiersza Tadeusza Różewicza „List do ludożerców” rozpoczął się wiec przeciwko agresji i mowie nienawiści zorganizowany przez młodzież z ostrołęckich szkół. Manifestacja odbyła się dziś rano przed Urzędem Miasta.

Dziś kwadrans przed godziną 9 na placu Bema zgromadziło się kilkuset uczniów ostrołęckich szkół, którzy poprzez swoje uczestnictwo w wiecu chcieli wyrazić swój sprzeciw narastającej w społeczeństwie agresji i mowie nienawiści. Inspiracją do organizacji manifestacji był tragiczne wydarzenia podczas finału WOŚP w Gdańsku, gdzie zamordowany został prezydent Paweł Adamowicz. Inicjatywa wyszła od społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce. Do apelu przyłączyło się kilka szkół.

Młodzież uczestnicząca w wiecu przygotowała transparenty z hasłami nawołującymi do tolerancji, poszanowania i akceptacji. W ramach protestu uczennica SOS-W odczytała „List do ludożerców” autorstwa Tadeusza Różewicza. Kopię wiersza otrzymał każdy z uczestników wiecu. Głos zabrali także uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele ostrołęckich szkół, samorządowcy – Wojciech Zarzycki (przewodniczący Rady Miasta) i prezydent Łukasz Kulik.

Spotkanie zakończył muzyczny akcent – na placu Bema rozbrzmiał nieformalny hymn odbywających się w całym kraju wieców przeciw przemocy – utwór „Sound of Silence” w wykonaniu Davida Draimana.

Zanim uczestnicy wiecu rozeszli się głos zabrał jeszcze prezydent Kulik

- Łatwo jest wskazywać u innych, na to co jest złe, co nam się nie podoba. Chciałbym powiedzieć, że to wy, młodzi ludzie, będziecie budować przyszłość tego miasta. Chciałbym, żebyście z tego spotkania wyszli z takim przekonaniem, że to co będziecie w życiu robić, jest ważne nie tylko dla was, ale dla nas wszystkich. Chciałbym też, żebyście w tej waszej walce z nienawiścią, nie skupiali się tylko na szkole, ale żebyście patrzyli na nas samorządowców, polityków, dorosłych i żebyście nam mówili co robimy źle – mówił podczas spotkania prezydent Łukasz Kulik.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji i materiału wideo.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
maj 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  1  2
dk3  4  5 dk6  7  8  9
 10  11  12  13  14  15  16
 17  18  19  20  21  22  23
 24  25  26  27  28 dk29 dk30
 31  1  2  3  4  5  6
×