2019-01-24T12:41:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka młodzież wryaziła swój sprzeciw agresji i mowie nienawiści [WIDEO, ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
5
33

Od przytoczenia wiersza Tadeusza Różewicza „List do ludożerców” rozpoczął się wiec przeciwko agresji i mowie nienawiści zorganizowany przez młodzież z ostrołęckich szkół. Manifestacja odbyła się dziś rano przed Urzędem Miasta.

Dziś kwadrans przed godziną 9 na placu Bema zgromadziło się kilkuset uczniów ostrołęckich szkół, którzy poprzez swoje uczestnictwo w wiecu chcieli wyrazić swój sprzeciw narastającej w społeczeństwie agresji i mowie nienawiści. Inspiracją do organizacji manifestacji był tragiczne wydarzenia podczas finału WOŚP w Gdańsku, gdzie zamordowany został prezydent Paweł Adamowicz. Inicjatywa wyszła od społeczności Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce. Do apelu przyłączyło się kilka szkół.

Młodzież uczestnicząca w wiecu przygotowała transparenty z hasłami nawołującymi do tolerancji, poszanowania i akceptacji. W ramach protestu uczennica SOS-W odczytała „List do ludożerców” autorstwa Tadeusza Różewicza. Kopię wiersza otrzymał każdy z uczestników wiecu. Głos zabrali także uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele ostrołęckich szkół, samorządowcy – Wojciech Zarzycki (przewodniczący Rady Miasta) i prezydent Łukasz Kulik.

Spotkanie zakończył muzyczny akcent – na placu Bema rozbrzmiał nieformalny hymn odbywających się w całym kraju wieców przeciw przemocy – utwór „Sound of Silence” w wykonaniu Davida Draimana.

Zanim uczestnicy wiecu rozeszli się głos zabrał jeszcze prezydent Kulik

- Łatwo jest wskazywać u innych, na to co jest złe, co nam się nie podoba. Chciałbym powiedzieć, że to wy, młodzi ludzie, będziecie budować przyszłość tego miasta. Chciałbym, żebyście z tego spotkania wyszli z takim przekonaniem, że to co będziecie w życiu robić, jest ważne nie tylko dla was, ale dla nas wszystkich. Chciałbym też, żebyście w tej waszej walce z nienawiścią, nie skupiali się tylko na szkole, ale żebyście patrzyli na nas samorządowców, polityków, dorosłych i żebyście nam mówili co robimy źle – mówił podczas spotkania prezydent Łukasz Kulik.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji i materiału wideo.

Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Anna - Kurpiowska Panna, 13:47 24-01-2019,   60%
Dzień dobry!

Najmilsi! Ten happening to jawna prowokacja wiadomych sił, skierowana przeciwko prezydentowi. Mróz trzaskający, zima niczego, a On Niebożę, z gołymi rękoma...
Zapewne w założeniu prowokatora organizującego ten happening, nasz Drogi Włodarz miał odmrozić swoje czcigodne dłonie i wzorem belfrów iść na dłuższe L4.
Prowokacja jednako się nie udała - spaliła na panewce, bowiem nasz Drogi Włodarz, czując podstęp,  większość happeningu ogrzewał swoje czcigodne dłonie w przepastnych a przytulnych kieszeniach, modnej, twarzowej i gustownej, lecz nieco "podszytej wiatrem", kurteczki...  

(PS. Może pracownicy UM zorganizują zbiórkę na gustowne rękawiczki dla swojego pryncypała?)

Pozdrawiam serdecznie i biorę się za naukę - maj niedługo a z majem egzamina maturalne...
odpowiedz   •   oceń :  
~Oszuści, 13:52 24-01-2019,   67%
Protestują przeciwko nienawiści a straszą armatą paranoja jakaś
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 13:57 24-01-2019,   57%
@~Oszuści Nie przesadzaj... Ta armata, to symbol naszych sił zbrojnych po ośmioletnich rządach PO/PSL...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Uważny obserwator, 14:17 24-01-2019,   72%
I nowa władza nie ma nic przeciwko spędzaniu dzieci ze szkół, dla swoich potrzeb ??? I to w mróz ??? Uprzednio, ta władza która dzisiaj sama spędza dzieci, spędy ganiła...
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 15:29 24-01-2019,   46%
@~Uważny obserwator Gdybyś był uważnym obserwatorem, to zauważyłbyś kilka dni wcześniej, że inicjatywa wyszła ze szkoły przy Traugutta zajmującej się dziećmi i młodzieżą wyjątkową i przez to szczególnie wrażliwą na stygmatyzowanie , brak empatii, ludzkiego zrozumienia i mowę nienawiści. Przyłączenie się do apelu o zaniechanie mowy nienawiści innych szkół dobrze świadczy o naszej młodzieży i ich nauczycielach. Gdyby nie ,, nowa władza ,, pewnie tego typu inicjatywa nie mogłaby zaistnieć,  a parę minut spędzonych na mrozie nikomu jeszcze nie zaszkodziło.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 16:25 24-01-2019,   75%
@~Marek Kulikowski Dzień dobry!

Marek Kulikowski, 15:29
Cyt. "@~Uważny obserwator Gdybyś był uważnym obserwatorem, to zauważyłbyś kilka dni wcześniej, że inicjatywa wyszła ze szkoły przy Traugutta zajmującej się dziećmi i młodzieżą wyjątkową"...

Ja, Anna - Kurpiowska Panna, uważam się samozwańczo za "uważnego obserwatora", zauważam więc, że jest rzeczą obrzydliwą moralnie, wciąganie niepełnosprawnych intelektualnie dzieci do politycznych gierek, poprzez nakazanie im uczestnictwa w żenujących, nikomu niepotrzebnych, mdławo-łzawych happeningach, których sensu i istoty zapewne one nie pojmują...

Cyt. "parę minut spędzonych na mrozie nikomu jeszcze nie zaszkodziło".

Mylisz się, monszeri! Parę minut na mrozie zaszkodziło na pewno niejednemu dzieciakowi, lecz najbardziej zaszkodziło najbardziej prominentnemu przedstawicielowi "nowej władzy", bowiem na początku ulicznego happeningu, Włodarz trzymał ręce na wierzchu, (vide zdjęcia) lecz gdy syberyjski mróz zaczął kąsać bezlitośnie jego czcigodne dłonie - musiał skryć je w przytulnych kieszeniach gustownej kurteczki...

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Zasmucona, 16:40 24-01-2019,   85%
@~Marek Kulikowski Jeśli Pan wiedziałby cokolwiek na temat tej "wyjątkowej młodzieży" to wiedziałby Pan, że inicjatywa nie mogła wyjść od niej. Panie się lansują, władza ładne zdjęcia sobie robi a dzieci marzną i tyle z tego pożytku. Ta młodzież na nabywa wiedzy i umiejętności na wiecach. Najwyższy czas żeby prawo dorosłych do manifestowania poglądów realizowali oni we własnym czasie wolnym, nie zasłaniając się dziećmi i młodzieżą, szanując jej prawo do nauki i szkoły wolnej od ideologizacji.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:03 24-01-2019,   20%
@~Uważny obserwator Używając twojego terminu powiem ci, że ,,spędzono,, ich nie na modły a w celu humanitarnym aby mogły rozróżnić dobro od zła. Aby w przyszłości zawsze dobro wspomagały. Dla ciebie to pewnie zbyt trudne.
odpowiedz   •   oceń :  
~Regina, 18:42 24-01-2019,   88%
@~Zasmucona Najtrafniej podsumowała  ten spęd -zasmucona.
odpowiedz   •   oceń :  
~Henryk, 18:49 24-01-2019,   100%
@~Zasmucona A co robi ta plakietka na kurtce przewodn.?
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 23:05 24-01-2019,   72%
@~Marek Kulikowski Indoktrynacja na całego. Mam nadzieję, że młodzież wyrośnie z tej infekcji marksizmem kulturowym.
Tak zwana mowa nienawiści to tresura , mająca na celu indoktrynację społeczeństwa , a jako narzędzie służyć będzie autocenzura. Już praktycznie na wszystkich portalach , coraz więcej internautów boi się używać słowa Żyd.
W ten sposób zniszczono wolność słowa. A pojęcie celowo niedoprecyzowane, pod które można podpiąć to co aktualnie władzy jest potrzebne , czyli mowa nienawiści to będzie pałka , wykorzystywana do eliminowania z przestrzeni publicznej niewygodnych dla władzy poglądów i faktów.
Komunistyczna jaczejka faszystowsko-komunistycznej Unii Europejskiej w natarciu.
Naród jest tak zduraczony tą siermiężną propagandą,  że według badań opinii publicznej około 80 % osób popiera walkę z mową nienawiści. Jeżeli te dane są prawdziwe, to jest to zatrważające. 80 % społeczeństwa  nie rozumie co to jest wolność słowa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ewa, 15:17 24-01-2019,   67%
Dzieci spędzili w mróz,to na "zimnego ogrodnika"chyba......
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna, 16:06 24-01-2019,   73%
udzie, Ostroleczanie dali sie wciagnac w propagande i zaciskaja se petle na szyji dobrowolnie rezygnujac z wolnosci slowa..
odpowiedz   •   oceń :  
~Ppp, 16:25 24-01-2019,   64%
A czy mową nienawiści nie były komentarze pewnego kandydata na prezydenta wobec byłego prezydenta?
odpowiedz   •   oceń :  
~REGINA, 17:00 24-01-2019,   83%
Jak można wykorzystywać dzieci specjalnej troski do celów  politycznych.Hańba.Przecież panuje tolerancja..I jak  szkoły mogą wyprowadzać  uczniów
innych szkół  na takie wiece bez powiadomienia rodziców ?
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 19:11 24-01-2019,   22%
@~REGINA A czy można bez badań nazwać kogoś osobą niezrównoważoną psychicznie? Można. Jeśli ministrowie są jak psychiatrzy i parę godzin po zamachu na Prezydenta Adamowicza bez badań i lekarskiej diagnozy wydają wyrok o czyjejś niepoczytalności bo taka jest im na rękę to o czym pani pisze. Czy teraz będziemy każdego chorego izolować od społeczeństwa w zamkniętych zakładach? Przeciwko takim politykom udających psychiatrów  i sędziów jednocześnie jest ten protest. Łatwo zrzucić winę na innych, trudniej wziąć odpowiedzialność za to co mówiło się przez lata.
odpowiedz   •   oceń :  
~Anna - Kurpiowska Panna, 19:40 24-01-2019,   84%
@~Marek Kulikowski Dobry wieczór!

Cyt. "Przeciwko takim politykom udających psychiatrów  i sędziów jednocześnie jest ten protest. Łatwo zrzucić winę na innych, trudniej wziąć odpowiedzialność za to co mówiło się przez lata".

Bingo, Markusie bez Serca! Bingo! Nareszcie wyartykułowałeś, bez owijania w bawełnę, cel tego żałosnego happeningu -  "dołożenie" obecnej władzy. Czyli innymi słowy, było to zgromadzenia jawnie polityczne, skierowane przeciwko politykom obecnie rządzącym Polską, w które instrumentalnie została zaangażowana, między innymi, nawet młodzież opóźniona w rozwoju intelektualnym...

PS. Nagłówek artykułu: "młodzież wryaziła"... Jestem tylko ciemną, zupełnie niewyedukowaną dziewczyną z gminu, nie rozumiem więc tego wyrażenia. Chyba powinno być: młodzież w ryja siła", czy "młodzież wryła siła"? Trudno mi to pojąć...

PS2. Nie wiedziałam, że nazwisko śp. Adamowicza jest już pisane "solidarycą". Czyżby rodził się kult nowego świętego? (Vide plakietka dumnie wpięta w kurtkę przewodniczącego).

Pozdrawiam...
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:50 24-01-2019,   79%
Czy to ten sam prezydent który tak warczy na swoich podwładnych?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:22 24-01-2019,   86%
tak
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 23:28 24-01-2019,   80%
To ten,to ten ,brrrrrr
odpowiedz   •   oceń :  
~Zły, 17:53 24-01-2019,   72%
Nie wyrażam zgody aby dziecko z sp3 jechało zimnym Mzk potem marzło i znów Mzk. A w szkole zamiast ciepłego mleka kartkówka. Nigdy więcej.
odpowiedz   •   oceń :  
~zła, 18:21 24-01-2019,   90%
@~Zły A normalnie nie można się doprosić o wycieczkę do miasta, choćby do kina, bo za daleko.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 18:26 24-01-2019,   89%
Hipokryzja co niektórych sięgnęła apogeum
odpowiedz   •   oceń :  
~Mama, 20:59 24-01-2019,   78%
No właśnie,ja też nie wiedziałam,że mój syn idzie na takie zgromadzenie..to nie musi być zgody rodziców?
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 21:14 24-01-2019,   84%
Facet się nawrócił? Nie będzie juz nikogo hejtował w sieci? Nie mowa juz o nienawisci..... Nie wiem czy sie smiac czy płakać....
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:30 24-01-2019,   84%
czy po każdym morderstwie dokonanym przez jakieś czubka będzie robiony taki cyrk?
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 23:13 24-01-2019,   0%
 Nie wiadomo czy facet działał sam. Mógł  być narzędziem mafii, albo służb. Kilka rzeczy się  w tej  historyjce nie do końca klei.
odpowiedz   •   oceń :  
~Jan, 23:33 24-01-2019,   100%
Jeżeli ten ciul każe mojemu dziecku jechac na spęd polityczny pod ratusz to podam kmiota do sądu.
odpowiedz   •   oceń :  
~HENRYK, 03:32 25-01-2019,   100%
@~Jan Ja też bym tak zrobił. A czy szkoły informowały rodziców o takim wiecu ?Sprawdźcie to ,bo to obowiàzek wychowawców.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 08:54 25-01-2019,   100%
Tak umiera wolność słowa. Młodzież została zmanipulowana. Nikt już nie protestuje że weszło acta 2
odpowiedz   •   oceń :  
~Sk/mUTEK, 13:45 25-01-2019,   100%
Pewnie wcześniej, część z nich zbierało w puszkę mówiąc, że to na  sprzęt pomocny CHORYM.
Gdy człowiek CHORY z racji straszliwej CHOROBY zrobił coś strasznego.
Oni twierdzą, że to nienawiść-  nienawidząc, prześladowanie - prześladując i to człowieka CHOEGO, któremu powinniśmy mimo tego co zrobił jako ludzie wybaczyć i objąć opieką. Jach chcemy być ludźmi.
Najwidoczniej ci zbierali na WOODSTOK a nie na CHORYCH.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 19:12 25-01-2019,   100%
chętnie byśmy się spotkali i powiedzieli panu ale coś ciężko się z panem spotkać
odpowiedz   •   oceń :  
~nie kurpainka, 20:21 25-01-2019,   100%
do Anki Kurpianki
zgadzam sie z toba calkowicie, ostatnio przeczytane ,przy podobnych dyskusjach,polskie przyslowie" poglaszcz chama to cie kopnie, kopnij chama to cie poglaszcze"
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 4311