2019-01-18T11:34:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

W Ostrołęce odbędzie się wiec przeciwko agresji i mowie nienawiści

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
4
4
33

Mieszkańcy Ostrołęki będą mieli okazję do wyrażenia swojego sprzeciwu wobec agresji i mowie nienawiści podczas zaplanowanego w przyszłym tygodniu wiecu. Spotkanie odbędzie się na placu Bema, przed ostrołęckim ratuszem.

Z inicjatywą organizacji wiecu „STOP agresji i mowie nienawiści” wyszła społeczność szkolna Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. ks. Jana Twardowskiego w Ostrołęce. Do udziału w wiecu zaproszono uczniów wszystkich szkół działających na terenie miasta oraz mieszkańców. Każdy, kto weźmie udział w wiecu będzie mógł na swój własny sposób wyrazić sprzeciw wobec wszechobecnej agresji i mowie nienawiści.

Impulsem do organizacji wiecu było niedzielne, tragiczne w skutkach wydarzenie w Gdańsku. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na scenę wdarł się Stefan W., który zaatakował nożem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, zadając mu kilka śmiertelnych, jak się potem okazało ciosów. Paweł Adamowicz zmarł następnego dnia w szpitalu. W chwilę po ataku w Internecie rozgorzała burzliwa dyskusja na temat tych wydarzenia, powodów bestialskiego morderstwa gdańskiego samorządowca, narastających w społeczeństwie podziałach i konfliktach.

Społeczność ostrołęckiego SOS-W wraz z uczestnikami wiecu chcą wyrazić swój zdecydowany sprzeciw dalszej eskalacji agresji i przemocy oraz mowie nienawiści.

Wiec zaplanowano na czwartek, 24 stycznia. Początek o godzinie 8:45. Spotkanie odbędzie się na placu gen. Józefa Bema, przed Urzędem Miasta Ostrołęki.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
~Konstytucja, 11:37 18-01-2019,   40%
Jakie bestie
odpowiedz   •   oceń :  
~Bravo hura, 11:40 18-01-2019,   73%
Taką inicjatywą tylko podsycicie i tak negatywne emocje
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:50 18-01-2019,   42%
@~Bravo hura Nie, proszę szanownego internauty i komentatora, nikt z tych dzieciaków organizujących spotkanie nikomu nie zaszkodzi ani nie wzbudzi negatywnych emocji. To politycy walcząc o wpływy i pieniądze posuwają się do siania nienawiści widząc w przeciwniku zamiast drugiego człowieka wroga którego należy wyeliminować i zniszczyć , by uwłaszczając się na państwie, bezwstydnie wmawiać nam , że robią to dla naszego dobra. Można też, strojąc się w piórka nieskalanych świętoszków zwalać  całą winę na człowieka  z problemami psychicznymi i osobowościowymi, zapominając o tym , że na Prezydenta Adamowicza już dawno obecna władza i  i podległa jej telewizja, bez sądu, bez udowodnienia zarzucanych mu przestępstw wydała wyrok i zorganizowała publiczny lincz w świetle telewizyjnych kamer TVP.  Jeśli przez kilka lat mówi się o człowieku takie rzeczy to znajdzie się ktoś kto zechce być sędzią i katem.
Wszyscy ponosimy winę za wartko płynącą w Polsce rzekę nienawiści. Nikt z nas nie  może powiedzieć, że nie ponosi za nią odpowiedzialności. Dlaczego?  Bo przestaliśmy reagować na język którym posługujemy się na codzień, pełen oskarżeń , uproszczonego myślenia, niechęci do drugiego człowieka mającego inne poglądy. W końcu zarażeni nienawiścią czy zwykłą ludzką małością przestaliśmy ze sobą rozmawiać zamieniając dialog na wygłaszanie jednostronnych opinii, nie czekając na odpowiedź z drugiej strony. Wielu z nas uwierzyło w propagandową papkę lejącą się z telewizji, internetu czy gazet. Przestaliśmy samodzielnie myśleć łykając jak kaczka kluski propagandowe przekazy dnia. Przesadzam? Proszę się przyjżeć dyskusjom na portalach eostrołeki czy na innym miejskim portalu. W ilu komentarzach znajdziemy samodzielne myślenie, przekazywaną wiedzę wynikającą z wykształcenia i życiowego doświadczenia? Ilu z internautów ma odwagę pisać pod własnym nazwiskiem wykazując się cywilną odwagą, biorąc odpowiedzialność za to co się napisało. Anonimowość zwalnia z odpowiedzialności za słowo, które może zranić a niekiedy zabić. Politycy zwalając winę na chorego człowieka i tylko na niego, w bardzo trudnej sytuacji stawiają wszystkie osoby chore psychicznie z dysfunkcjami osobowośvi  czy niepełnosprawne intelektualnie. Łatwo zrzucić odpowiedzialność na osoby chore, zapominając o ich ogromnej wrażliwości na to co dzieje się wokół nich. Zdrowi mają serdecznie dość tego co dzieje  się w naszym kraju a co dopiero ci inni bardziej wrażliwsi od nas.
Jeśli tak szybko wydano wyrok zwalając winę na chorobę psychiczną sprawcy, to jak będziemy traktować inne osoby chore ?  Zaczniemy się ich bać widząc w każdym z nich potencjalnego mordercę czy zagrażającego nam przestępcę?  Do czego to nas doprowadzi? Zamiast współczucia, zwykłej ludzkiej solidarności z ludźmi cierpiącymi wychodujemy kolejne poczucie zagrożenia?
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleksandra, 13:00 18-01-2019,   50%
Lewackie, antypisowskie, kanalizujące nienawiść do obecnej władzy bredzenia.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 13:14 18-01-2019,   53%
@~Aleksandra Nigy nie byłem lewakiem, nie należałem do partii, poglądy mam konserwatywne. Proszę czytać ze zrozumieniem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 20:58 18-01-2019,   53%
@~Marek Kulikowski Masz rację, niech politycy skończą z agresją i mową nienawiści. Gdyby PO nie siała wiatru, to by burzy nie było. To była zemsta zawiedzionego wyborcy PO, który głosował w więzieniu na PO, że go wypuszczą i nie spełniono mu tych obietnic.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 22:34 18-01-2019,   40%
W USA w strefie 51 przetrzymują trzech gości z UFO. Naprawdę, widziałem w telewizji. Elvis nie umarł a w Białym Domu mieszka kosmita  z grzywką jak u Alfa...
odpowiedz   •   oceń :  
~Maja, 07:56 19-01-2019,   34%
@~Marek Kulikowski Panie Marku, piękne i mądre słowa. Obawiam się tylko, że to trochę rzucanie pereł przed wieprze.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:11 20-01-2019,   0%
Panie Marku - w mediach cały czas powtarzają, że bandyta powtarza o torturach ze strony  PO. A ,,głosowanie w więzieniach,, pokazało, że pisy popularne są tylko wśród wyznawców rydzyka. Pewnie ,,wiedzę,, czerpie Pan z TVP1 i toruńskich ,,mediów,,.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:13 20-01-2019,   0%
@~Aleksandra Pani Aleksandro to nie lewackie a narodowo-katolickie. W lewackim gadaniu jest więcej logiki.
odpowiedz   •   oceń :  
~Andreas B, 11:41 18-01-2019,   36%
Ja robie kontr manifestacje
odpowiedz   •   oceń :  
~Stefan W., 11:44 18-01-2019,   54%
Żałoba jest nieróbcie szopkek
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 11:52 18-01-2019,   69%
a będą tam i przeproszą niejaki Kowalski, Remek i tym podobni harcownicy z ogrodu?
odpowiedz   •   oceń :  
~Celebryci, 12:04 18-01-2019,   63%
Tak wyborcy kulika anny mariana Grądzkiego klekota palikota biedronia kalisz kwaśnieskiego leszka milera pjetru kaszany i niesiołowskiego schetyny i wielu innych niebliczalnych  tworów
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:04 18-01-2019,   67%
Brawo Ty. Po przeczytaniu tytułu nasunęło mi się skojarzenie, że trzeba by zobowiązać:  Janów, Remków i  innych kaktusów do obowiązkowego stawiennictwa.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 12:06 18-01-2019,   65%
@~Celebryci Nowaki grabarczyki muchy i inne tego typu stwory
odpowiedz   •   oceń :  
~Tessa, 13:25 18-01-2019,   30%
@~Celebryci Nienawiść w imię Boże. Złość wypełnia wiele osób ale jej spust skierowany jest w niewłaściwą stronę. Nie ma sensu podejmować dialog z nienawiścią. Czasami ignorowanie ludzi naładowanych nieuzasadnioną złością i zawiścią jest najlepszą metodą wychowania. Dobro (tożsame z mądrością) jest większości.
odpowiedz   •   oceń :  
~Pisowski kundel, 05:02 20-01-2019,   50%
Na pewno będzie zasraniec łonuca. 8-16 siedzi w ratuszu. Będzie zdjęcia robił.
odpowiedz   •   oceń :  
~Ja, 12:11 18-01-2019,   78%
Nie wiem czy jakiekolwiek wiece przeciwko przemocy są w stanie przynieść pozytywne skutki.. odnoszę wrażenie, że wbrew zamierzeniom nakręcają spiralę nienawiści..  powinniśmy szukać dobra, pola służby. Warto rozmawiać z dzieciakami o mowie nienawiści i o tym jak sobie z nią radzić, warto organizować wsparcie dla tych, którzy go potrzebują, stworzyć spiralę dobra. Wiece nie są w stanie nic zmienic..
odpowiedz   •   oceń :  
~brexit, 12:14 18-01-2019,   66%
Będą się umacniać w nienawidzeniu nienawiści.
Paranoja goni paranoję.
odpowiedz   •   oceń :  
~Zobaczumy, 12:32 18-01-2019,   50%
Już to widze jak mas,erują do domu dziecka żebu pomic tym biednym dzieciom i do noclegowni z bezdomnymi
odpowiedz   •   oceń :  
~Chłopiec z zapałkami, 12:35 18-01-2019,   37%
@~Zobaczumy Schroniska na was czekają
odpowiedz   •   oceń :  
~Krzyś, 12:38 18-01-2019,   48%
Same pozytywne komentarze,miłość do bliźniego bije z każdego posty o dekalogu nie wspomnę.
BRAWO WY
odpowiedz   •   oceń :  
~Wzruszony do łez, 12:45 18-01-2019,   64%
Czy na wiecu zostana potępione słowa R. Sikorskiego "dorżnąć watahę", D. Tuska "Wyginiecie jak dinozaury", G. Schetyny "strząchnąć szarańczę", J. Palikota "zastrzelimy i wypatroszymy J. Kaczyńskiego", B. Komorowskiego "trzeba zacząć walić dechą", B. Wałęsy "Będziecie wyskakiwać przez okno", dalej Bartoszewskiego "Bydło, motłoch", Stępnia "teraz tylko goła siła" i na koniec wisienka, D. Tusk "sikanie na znicze i krzyże z puszek po piwie Lech to młodzieżowy happening". Pytam się aktualnych orędowników ???? Jak będzie ???
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 17:22 20-01-2019,   0%
@~Wzruszony do łez ,,Płaczek,, nie wiem jak ty ale ja uważam, że na pewno te słowa będą potępione. Potępione również będą słowa ,,naczelnika państwa,,  o ,,ZDRADZIECKICH MORDACH,, , potępione będą również słowa ,,nienażartej,,  czy ,,jenota,,. Wydaje mi się, że masz coś z głową bo wymieniłeś tylko ,,wyskoki,, jednej strony zupełnie zapominając widocznie o swoich pupilach z pis.Zacznij się leczyć bo może  już niedługo zapomnisz jak się nazywasz.
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 13:25 18-01-2019,   91%
A ja głupi zawsze myślałem że zabijał człowiek, a tu masz mowa zabija
Czyli nie W. zabił tylko mowa i nóż. To on na prawde jest nie winny :)
odpowiedz   •   oceń :  
~Bożena Jeruzalska, 13:29 18-01-2019,   50%
Kto podpisał się Imieniem i nazwiskiem. Podpisuję się pod Goś
ciem.
odpowiedz   •   oceń :  
~Marek Kulikowski, 14:24 18-01-2019,   64%
@~Bożena Jeruzalska Pani Bożeno zawsze ceniłem pani odwagę. Pozdrawiam serdecznie :)
Nazwisko się nie pojawiło bo pisałem na telefonie i za szybko kliknąłem.
odpowiedz   •   oceń :  
~18012019, 14:30 18-01-2019,   67%
Miedzy nienawiścią a niezgodą jest zasadnicza różnica. I nienawiść i niezgoda na nią nie ma barw politycznych czy wyznaniowych. Nienawidzą ludzie i  również ludzie na nią się niezgadzaja. To dla tych drugich jest marsz. Kto będzie chciał weźmie w nim udział.
Mieszanie innych z błotem, wyzywanie, zastrzaszanie czy kpina i szyderstwo z Tych którzy mają inny  pogląd na świat, na życie, Tych którzy mają inny kolor skóry i innego BOGA  z ukrycia wymaga nielada  ,,odwagi,,. Wolność słowa ma granice a tą granicą jest moja wolność. Przekracza ja jazdy kto NAWET Słownie sprowadza  mnie strach, obawę  o moje bezpieczeństwo, każdy kto słowem sponiewiera mnie jako człowieka.  Nikt nie ma prawa nazawyac mnie kanalia, komunista, czy w jakikolwiek inny ponizajacy mnie sposób. Możemy się różnić i powinniśmy się różnić ale nikt nie ma prawa wypowiadać się o kimkolwiek z pogardą.

Brak reakcji na skandaliczne  zachowania w sieci i poza wpisy to zgoda na obecność w naszym życiu zachowań haniebnych.  
odpowiedz   •   oceń :  
~Gość, 16:21 18-01-2019,   84%
@~18012019 Nazywanie komunistą to nie jest ponizenie.
odpowiedz   •   oceń :  
~Aleksandra, 17:49 18-01-2019,   67%
Marsz organizowany jest przeciwko mowie nienawiści. Każdy z Was moi drodzy komentujący pokazuje, piękne przykłady mowy nienawiści. Nie chodzi tu o politykę, czy o to kto za kim stoi, kto na kogo głosuje, kto komu "herbatkę słodzi". Chodzi o pokazanie sprzeciwu, przeciwko hejtowi wylewanemu w każdym komentarzu, pod maską anonimowego gościa w internecie, gdzie łatwo napisać wszystko, pod zdjęciem na facebooku, łatwiej napisać komuś że jest taki czy owaki, nie zważając na to, co czuje ta druga osoba, niż powiedzieć jej prosto w twarz. Na to wszystko Ostrołęcka młodzież się nie zgadza. I o to w tym wiecu moi drodzy chodzi.
odpowiedz   •   oceń :  
~religia NOVA, 18:56 18-01-2019,   60%
Na własnych oczach możemy zobaczyć powstawanie nowej religii WOSP , Mają już swoich świętych. Za chwilę za jakĄolwiek krytykę w/w religii konsekwencje będą straszliwe. W szkołach dzieci nie będą miały możliwości odmowy udziału w nabożeństwach i zbiórkach do puszko-tacy. Już widać jak prasa obsmarowuje np. za nie odwołanie studniówek.  EEEE...Ta religia nie będzie miała litości.
odpowiedz   •   oceń :  
~WKURZONY, 10:10 19-01-2019,   40%
ANTYPOLSKI RZĄD, ANTYRZĄDOWE AKCJE, DLA MNIE WSZYSTKO JASNE!!!
odpowiedz   •   oceń :  
Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22 dk23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 5759