eOstroleka.pl
Kościół i społeczeństwo,

Ostrołęcka parafia ogłasza: Pierwsza Komunia Święta przełożona

REKLAMA
REKLAMA
zdjecie 5389

Jedna z ostrołęckich parafii ogłosiła, że zmienia termin Pierwszej Komunii Świętej oraz Komunii rocznicowej. Te uroczystości nie odbędą się w zakładanym terminie, a możliwe jest ich przełożenie nawet na czerwiec albo nawet wrzesień lub październik.  

Wiele wskazuje na to, że epidemia koronawirusa storpeduje plany dotyczące Pierwszych Komunii Świętych, które zazwyczaj odbywają się w maju. Wiele z takich uroczystości będzie musiało być przełożonych na terminy późniejsze.

- Na pewno będzie zmieniony termin I Komunii świętej oraz Komunii rocznicowej. Być może, jeśli sytuacja się poprawi, to możemy myśleć o końcówce czerwca. Ale dopuszczamy też możliwość września lub października - poinformowała parafia św. Wojciecha (osiedle Wojciechowice) w ogłoszeniach duszpasterskich.

Zmiany dotyczą także jednej z pielgrzymek, którą miała organizować ta parafia.

- Także  przewidziana w dniach: od 28 do 31 maja (czw. – niedz.) pielgrzymka do Wieliczki, Wadowic, Ludźmierza, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem i Św. Jana Pawła II w Łagiewnikach będzie przesunięta na inny termin. Wstępnie możemy myśleć o końcówce sierpnia. Ale wchodzą też w rachubę późniejsze terminy. A póki co, spokojnie prowadzimy zapisy i zbieramy zaliczki - podkreślono w ogłoszeniach.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
czerwiec 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
 26  27  28  29  30  31 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
 9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
 16 dk17 dk18 dk19 dk20  21 dk22
 23  24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29
 30  1  2  3  4  5  6
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
×