eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka piernikowa Noc Muzeów 2012 [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 5328
zdjecie 5328
fot. J. Pych fot. J. Pych
REKLAMA
zdjecie 5328
Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się Noc Muzeów 2012 w Ostrołęce. Do Muzeum Kultury Kurpiowskiej przybyło kilkaset osób, dla których oprócz zwiedzania przygotowano wiele atrakcji i niespodzianek. Wszystkie były związane z piernikiem.

- W tym roku po raz kolejny przystąpiliśmy do akcji Noc Muzeów - powiedziała nam Maria Samsel, dyrektor MKK. - Akcja wiąże się ze świętem muzeów, które obchodzone jest 18 maja i zawsze odbywa się w najbliższy temu terminowi weekend.

Hasłem tegorocznej Nocy Muzeów w Ostrołęce brzmiało „Co ma piernik do muzeum?”. Jak mówi dyrektor MKK, temat był nawiązaniem do niedawno otwartej wystawy. Oprócz jej zwiedzania, goście wysłuchali legend i wierszy dotyczących pierników, wzięli udział w konkursach i quizach  oraz mogli własnoręcznie wykonać opakowanie, do którego wkładali świeżo upieczone przez siebie ciastka.

- W trakcie spotkania odbył się także koncert zespołu Droga na Ostrołękę. W tym roku każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Myślę, ze ta impreza na stałe wpisała się w kalendarz ostrołęckich imprez. Cieszy też, że ostrołęczanie nie zawiedli i tłumnie przybyli do muzeum - podkreśliła Samsel.

Tegoroczna akcja odbywała się w nocy z soboty na niedzielę 19 i 20 maja.
Kalendarz imprez
wrzesień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1  2 dk3 dk4  5 dk6 dk7
 8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
 15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
×