2017-08-24T11:00:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka policja nie odpuszcza. Po zmianie przepisów zatrzymano już ponad 200 praw jazdy

REKLAMA
fot. eOstrołęka.plfot. eOstrołęka.pl
REKLAMA

Ponad dwa lata upłynęło już od zaostrzenia przepisów w ruchu drogowym. Na mocy zmian policjant może zatrzymać prawo jazdy, jeśli w terenie zabudowanym przekroczymy prędkość o więcej niż 50 km/h. Do tej pory ostrołęcka drogówka „wyhamowała” w ten sposób już ponad 200 piratów drogowych.

Przypominamy, że w sytuacji, gdy kierujący pojazdem przekroczył dopuszczalną prędkość o więcej niż 50 km/h na obszarze zabudowanym traci uprawnienia na 3 miesiące. Niestety pomimo upływu ponad 2 lat od wprowadzenia nowych przepisów w dalszym ciągu zatrzymywane są osoby, które w terenie zabudowanym znacznie przekraczają dozwoloną prędkość nie bacząc na bezpieczeństwo swoje oraz innych niewinnych użytkowników dróg.

Od początku bieżącego roku policjanci z ostrołęckiej drogówki za przekroczenie dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h  zatrzymali na okres trzech miesięcy 203 prawa jazdy. Kierowcy zostali też ukarani mandatami i punktami karnymi. Jeden blankiet prawa jazdy został zatrzymany za przewożenie w pojeździe większej liczby pasażerów niż pozwalały na to przepisy.

- W obszarze zabudowanym, na terenie gdzie w każdym momencie na jezdni może pojawić się człowiek lub zwierzę, gdzie poruszają się rowerzyści, gdzie z posesji usytuowanych wzdłuż drogi może wyjechać samochód lub maszyna rolnicza, prędkość dwukrotnie, a nawet trzykrotnie większa od tej dozwolonej jest wyrazem zupełnego braku wyobraźni oraz stanowi ogromne zagrożenie – mówi asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce - Kierujący, pojazdem w takiej sytuacji ma bardzo mało czasu na jakiekolwiek reakcje, czasem nie ma go zupełnie i nie zdoła uniknąć zderzenia lub potrącenia. Pamiętajmy, że żaden pojazd, mimo najnowocześniejszych systemów wspomagających hamowanie nie zatrzyma się w miejscu a im większa prędkość, tym więcej czasu potrzeba na zatrzymanie a efekty uderzenia są bardziej tragiczne – dodaje asp. Żerański.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 2368
Kalendarz imprez
czerwiec 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8  9 dk10 dk11
 12 dk13 dk14  15 dk16 dk17 dk18
 19  20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
 26 dk27  28 dk29  30  1  2
×