zdjecie 3009
2018-11-26T11:31:03+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka policja ponownie rusza z akcją „Pomocna Dłoń” [WIDEO]

REKLAMA
REKLAMA
1
0
0

Podobnie jak przed rokiem, wraz z nastaniem okresu zimowego, funkcjonariusze ostrołęckiej policji przystępują do akcji „Pomocna Dłoń”. Jest to szereg działań ukierunkowanych na niesienie pomocy osobom bezdomnym, których życie często jest narażone z powodu przebywania w nieogrzewanych pustostanach, piwnicach i klatkach schodowych.

Okres jesienno-zimowy to czas, kiedy osoby bezdomne są w większym stopniu narażone na zamarznięcie. Ostrołęccy funkcjonariusze reagują za każdym razem, kiedy widzą osobę potrzebującą pomocy. Mundurowi codziennie kontrolują klatki schodowe, dworce, opuszczone budynki czy ogródki działkowe szukając osób wymagających pomocy. Podczas patroli funkcjonariusze informują zagrożone zamarznięciem osoby o instytucjach, które udzielają pomocy i schronienia oraz przestrzegają o zagrożeniach wynikających ze spadku temperatur.

W sytuacjach zagrażających życiu i zdrowiu mundurowi wzywają pogotowie ratunkowe, które udzieli osobie wychłodzonej niezbędnej pomocy lekarskiej.

- Skuteczność podejmowanych działań uzależniona jest również od aktywności mieszkańców, dlatego apelujemy o informowanie policjantów lub instytucji pomocowych o osobach, które takiej pomocy potrzebują. Telefonujmy do służb i instytucji pomocowych, gdy widzimy osoby leżące na mrozie, przebywające w okolicach dworców, siedzące dłuższy czas na ławkach w parkach, czy też zamieszkujące pustostany. Właśnie  dzięki  Państwa reakcji skuteczność tego rodzaju działań może być jeszcze większa. Nie przechodźmy również obojętnie obok osób, które są pod wpływem alkoholu, gdyż w wyniku jego działania osoby te nie odczuwają niskich temperatur i są szczególnie narażone na wychłodzenie – mówi aspirant Krzysztof Kolator, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Każde przekazane zgłoszenie będzie natychmiast sprawdzane przez ostrołęckich funkcjonariuszy.

REKLAMA
Materiał filmowy 1 :

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
kwiecień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31  1 dk2 dk3  4
 5  6  7  8  9  10  11
 12  13  14  15  16  17  18
 19  20  21 dk22  23 dk24 dk25
 26  27  28  29  30  1  2
Dzisiaj:
Wydarzenia
×