zdjecie 4084
zdjecie 4084
zdjecie 4084
2021-01-15T22:32:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcka restauracja zapowiada otwarcie od soboty! "Nie mamy innego wyjścia"

REKLAMA
REKLAMA
4
4
22

Ostrołęcka restauracja "GaTka SzmaTka" poszła w ślady pubu Elita i zapowiedziała, że otwiera się dla klientów, mimo obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. "Nie mamy innego wyjścia" - czytamy w oświadczeniu.

Jako pierwszy w Ostrołęce o otwarciu, mimo covidowych obostrzeń, poinformował pub Elita. Choć w piątkowe popołudnie była chwila zawahania. Po kontroli sanepidu i policji zapadła decyzja, że otwarte nie będzie, ale później nastąpiła kolejna zmiana decyzji. Po godzinie 21.00 byliśmy na miejscu i klienci bez trudu wchodzili do lokalu i składali zamówienia.

ZOBACZ WIĘCEJ: Pub Elita jednak otwarty! "Każdy może wpaść pożyczyć szklankę"

Jak się okazało, to nie jedyny lokal, który ma być otwarty. Podobną decyzję ogłosiła restauracja "GaTka SzmaTka", która ma być otwarta od jutra!

- Długo dojrzewaliśmy do tej decyzji. I to nie jest tak, że jesteśmy jacyś...antysystemowi, że chcemy się stawiać i coś udowodnić tym gestem. My po prostu nie mamy innego wyjścia(tzn. mamy-zamknąć na amen). Czekaliśmy, czekaliśmy na tarcze, na wsparcie, czekaliśmy na rozwiązania, które pomogą nam dotrwać do powrotu normalności i solidarnie stosować się do rozporządzeń, ale nie obejmuje nas żadna pomoc, dlatego otwieramy lokal dla gości. Świadomi konsekwencji i oczywiście stosując zasady reżimu sanitarnego #otwieraMY - napisano na profilu restauracji, po czym dodano:

Nie chcemy tym nikogo urazić, czy narażać. Szanujemy i współczujemy tym, których pandemia dotknęła bezpośrednio, ale prosimy Was, nie oceniajcie naszych działań, bo z naszej strony nie ma złej woli a każdy ma swoje dramaty. My już nawet nie chcemy się bogacić. Jedyne na czym nam zależy to normalnie pracować by zapłacić rachunki, spłacać powstałe zobowiązania, długi... Jeśli jesteście zdrowi, nie macie niepokojących objawów, i macie ochotę nas odwiedzić to zapraszamy Was już jutro. Jutro też podamy dokładną godzinę otwarcia. Będzie nam bardzo miło ponownie Was zobaczyć.

Czyżby decyzja Elity pociągnęła za sobą lawinę?

REKLAMA
zdjecie 4084

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
wrzesień 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 30  31 dk1 dk2 dk3 dk4 dk5
dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11 dk12
dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18 dk19
dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25 dk26
dk27 dk28 dk29 dk30  1  2  3
×