eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Ostrołęcki sąd skazał Jerzego N. na dożywocie. Wkrótce rozpatrzenie apelacji

REKLAMA
fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowiefot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie
REKLAMA

Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpozna wkrótce sprawę brutalnego podwójnego zabójstwa, w której ostrołęcki Sąd Okręgowy wymierzył karę dożywotniego pozbawienia wolności. Czy kara eliminacyjna utrzyma się w prawomocnym orzeczeniu?

O kulisach tej szokującej zbrodni i wyroku, jaki zapadł w Sądzie Okręgowym w Ostrołęce, informowaliśmy w eOstroleka.pl kilka miesięcy temu.

Zabójstwo w Wyszkowie. Jerzy N. skazany na dożywocie

W maju 2022 r. w Wyszkowie odnaleziono zwłoki dwóch kobiet - stało się to w trakcie pożaru domu, lecz okazało się, że Małgorzata N. i Genowefa P. nie zginęły w wyniku działania ognia czy czadu. Zostały brutalnie zamrodowane, a dopiero wówczas sprawca podłożył ogień.

W sprawie zatrzymano Jerzego N., który dla ofiar był mężem i zięciem. Podejrzany usłyszał szereg zarzutów, m.in. znęcania się nad żoną i teściową, uszkodzenie auta żony, podójne zabójstwo, spowodowanie pożaru czy czynna napaść na funkcjonariuszy podczas zatrzymania. Sąd w Ostrołęce nie miał żadnych wątpliwości i wymierzył najsurowszą z kar.

20 czewca 2023 r. Jerzy N. został skazany przez ostrołęcki sąd na karę dożywotniego pozbawienia wolności z możliwością ubiegania się o warunkowe wyjście z więzienia po co najmniej 25 latach (Jerzy N. będzie miał wtedy 83 lata).

Sąd rozpozna apelację

Karę dożywotniego pozbawienia wolności orzeka się, gdy brak jest okoliczności łagodzących i istnieje negatywna prognoza co do możliwości resocjalizowania sprawcy. W ocenie sądu, tylko tak surowa kara jest zdolna zabezpieczyć społeczeństwo przed ewentualną przyszłą agresją.

W sprawie Jerzego N. wpłynęła apelacja od wyroku z Ostrołęki. Sąd Apelacyjny w Białymstoku rozpozna ją 30 listopada 2023 r. Prawdopodobnie w grudniu dowiemy się, czy kara eliminacyjna zasądzona dla N. zostanie w tym przypadku utrzymana prawomocnie.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
grudzień 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30 dk1 dk2 dk3
dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10
dk11 dk12  13 dk14 dk15 dk16 dk17
dk18 dk19  20  21  22  23  24
 25  26  27  28  29  30 dk31
×