eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki, O TYM SIĘ MÓWI

Zapadł prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa w Kadzidle. Wyższa kara dla mordercy

REKLAMA
zdjecie 2527
zdjecie 2527
REKLAMA

Sąd Apelacyjny w Białymstoku podwyższył karę dla sprawcy zabójstwa w Kadzidle. Morderca Andrzej S. spędzi w więzieniu 20 lat.

Zabójstwo w Kadzidle. Tak zginął Sławomir G.

Przed dwoma laty śledczy rozwikłali zagadkę zabójstwa, do którego doszło w 2007 roku w Kadzidle, w powiecie ostrołęckim. Po 14 latach od zbrodni udało się ustalić sprawcę i... dane ofiary.

W maju 2008 roku wędkarze łowiący ryby w Raciborze złapali na haczyk ciężki przedmiot - jak się okazało, były to zwłoki mężczyzny. Ciało było owinięte przewodem elektrycznym i obciążone metalowymi rurkami. Wszystko wskazywało na morderstwo. Początkowo nie udało ustalić się tożsamości ofiary, ale wiadomo było, że zwłoki znajdowały się w wodzie od kilku miesięcy.

W kwietniu 2021 roku badania genetyczne (próbki DNA pobrano od rodziny zaginionego) potwierdziły, że zwłoki należą do Sławomira G. z Kadzidła. Mężczyzna zaginął we wrześniu 2007 roku. Oficjalna wersja była taka, że wyjechał do pracy do Warszawy i zniknął. Znajomi z pracy twierdzili, że odwieźli go pod dom w Kadzidle - jak się później okazało, to właśnie w tej miejscowości doszło do zabójstwa.

Wyłowione z jeziora zwłoki Sławomira G. były zranione - denat miał rady tłuczone i cięte w okolicy karku.

Wyższa kara dla mordercy: 20 lat więzienia

Śledczy od początku od ustalenia tożsamości ofiary podejrzewali, kto może stać za zbrodnią. W październiku 2021 r. zatrzymali Andrzeja S., który przyznał się do winy. Motyw zbrodni był bardzo osobisty: Andrzej S. i żona ofiary Maria G. mieli romans.

W marcu 2023 r. Sąd Okręgowy w Ostrołęce skazał Andrzeja S. na 15 lat więzienia za zabójstwo, a żonę ofiary Marię G. na 3,5 roku więzienia m.in. za utrudnianie śledztwa i zacieranie śladów oraz składanie fałszywych zeznań. W sprawie zapadł już prawomocny wyrok. Sąd Apelacyjny w Białymstoku uznał, że kara 15 lat więzienia za to zabójstwo jest zbyt łagodna i podwyższył karę do 20 lat pozbawienia wolności.

W przypadku żony Sławomira G., Sąd Apelacyjny utrzymał karę 3,5 roku więzienia, ale też częściowo wyrok uchylił i przekazał do ponownego rozpoznania sądowi w Ostrołęce - w zakresie zarzutu ułatwienia popełnienia zabójstwa poprzez powiadomienie sprawcy o terminie powrotu męża do domu.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18  19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24  25  26 dk27  28
dk29  30  1  2  3  4  5
×