eOstroleka.pl
Ostrołęka, O TYM SIĘ MÓWI

Zabójstwo w Kadzidle: 15 lat więzienia dla Andrzeja S. Skazana też żona ofiary

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
Sławomir G. został zamordowanySławomir G. został zamordowany
REKLAMA

Sąd Okręgowy w Ostrołęce wymierzył karę 15 lat więzienia za zabójstwo Sławomira G. z Kadzidła. Na ławie oskarżonych zasiadła również żona ofiary, która spędzi w więzieniu 3,5 roku.

Sławomir G. z Kadzidła zamordowany

W maju 2008 roku dwaj młodzi mężczyźni łowili ryby na jeziorze Świętajno w okolicach w Raciboru i natknęli się tam na zalegające na dnie akwenu ciało. Ustalenia śledczych wskazywały, że doszło do zabójstwa. Nie udało się wówczas ustalić tego, kto go dokonał, ani kim była ofiara. Zagadka została rozwikłana po kilkunastu latach.

W 2021 roku zatrzymany w tej sprawie został 41-latek, który przyznał się do winy. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Okazało się, że ofiarą zabójstwa był Sławomir G. - uznawany przez lata za zaginionego. O tym, jak doszło do zbrodni - pisaliśmy tutaj. W skrócie - Sławomir G. został zamordowany w Kadzidle, a jego zwłoki przewieziono i wrzucono do jeziora, uprzednio obciążając.

Dwie osoby na ławie oskarżonych. Łączyła ich osobista relacja

Śledczy od samego początku podejrzewali, że w sprawę zabójstwa mieszkańca Kadzidła może być również zamieszana żona ofiary. Dzięki wsparciu biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy funkcjonariuszom udało się potwierdzić swoje przypuszczenia. 54-latka, która na stałe zamieszkiwała poza granicami kraju, przyjechała na święta do rodziny. Szczycieńscy śledczy przy współpracy kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wykorzystali ten moment i zatrzymali ją na terenie powiatu ostrołęckiego.

Do ostrołęckiego Sądu Okręgowego trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Andrzej S. oskarżony został o zabójstwo Sławomira G., z kolei Marię G. prokuratura oskarżała o udzielenie pomocy w zabójstwie, zacieranie śladów na miejscu zbrodni i składanie fałszywych zeznań. Andrzej S. przyznał się do winy, Maria G. - nie przyznała się. Przed laty łączyła ich bardzo osobista relacja i to - zdaniem śledczych - popchnęło ich do zbrodni.

15 lat więzienia za zabójstwo. Żona ofiary skazana na 3,5 roku 

Jak informuje "Tygodnik Szczytno", sąd uznał oskarżonego Andrzeja S. za winnego zbrodni zabójstwa i wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności, a żonie zamordowanego Marii G. za utrudnianie śledztwa i zacieranie śladów oraz składanie fałszywych zeznań sąd wymierzył karę 3 lat i sześciu miesięcy pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Źródło: Tygodnik Szczytno/eostroleka.pl

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×