eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zabójstwo w Kadzidle: Andrzej S. aresztowany. Tak sąd uzasadniał swoją decyzję

REKLAMA
zdjecie 9752
REKLAMA

Andrzej S., który jest podejrzany o dokonanie morderstwa Sławomira G. w 2007 roku w Kadzidle, został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Przyznał się do winy, a sąd uznał, że " istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Andrzej S. popełnił zarzucane mu przestępstwo". Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

O zabójstwie, do którego doszło w 2007 roku w Kadzidle, pisaliśmy w naszym serwisie. W kwietniu 2021 roku badania DNA dały przełom w śledztwie dotyczącym zwłok znalezionych w Jeziorze Świętajno. Okazało się, że to zaginiony Sławomir G., mieszkaniec Kadzidła. Mężczyzna został zamordowany.

Śledztwo nabrało tempa i 16 października br. w Goworowie doszło do zatrzymania Andrzeja S. Podejrzany przyznał się do winy.

- Według ustaleń śledczych Andrzej S. miał wówczas pozbawić życia Sławomira G., zadając mu metalową rurą wypełnioną zaprawą murarską dwa ciosy w głowę, a po przewróceniu się pokrzywdzonego na podłogę, zadając również dwa silne pchnięcia nożem w okolice karku. Andrzej S. po dokonani tej zbrodni miał następnie zatopić zwłoki Sławomira G. w Jeziorze Świętajno znajdującym się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, skąd zostały one wyłowione w dniu 18 maja 2008 r. - poinformował sędzia Sądu Okręgowego w Olsztynie Olgierd Dąbrowski-Żegalski.

Sąd Rejonowy w Szczytnie postanowieniem z dnia 19 października 2021 r. zastosował wobec Andrzeja S. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sędzia Dąbrowski-Żegalski wyjaśnia:

Sąd podjął taką decyzję w celu zabezpieczenia dalszego prawidłowego toku postępowania w tej sprawie. W ocenie Sądu istnieje duże prawdopodobieństwo, że to właśnie Andrzej S. popełnił zarzucane mu przestępstwo, na co wskazują m. in. obszerne wyjaśnienia samego podejrzanego, w których przyznał się w całości do popełnienia zarzucanego mu czynu. W takiej sytuacji zastosowanie wobec podejrzanego tymczasowego aresztowania uzasadnione jest grożącą mu surową karą. Ponadto, w ocenie Sądu istnieje obawa, że Andrzej S. przebywając na wolności mógłby w bezprawny sposób wpływać na treść zeznań innych osób, jak również podjąć próbę ukrywania się przed organami wymiaru sprawiedliwości.

REKLAMA
Więcej o: zabójstwo, Kadzidło

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×