eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

14 lat temu w Kadzidle doszło do zabójstwa. Podejrzanego zatrzymano w Goworowie

REKLAMA
zdjecie 4917
zdjecie 4917
REKLAMA

Policjanci rozwiązali zagadkę kryminalną sprzed lat. Jak ustalili, w 2007 roku w Kadzidle doszło do zabójstwa mężczyzny. Jego ciało znaleziono kilka miesięcy później w jednym z jezior. Podejrzany o ten czyn został zatrzymany kilka dni temu w Goworowie. 41-latek przyznał się do winy!

Ciało w jeziorze

Dwóch młodych wędkarzy 18 maja 2008r. wybrało się na ryby na jezioro Świętajno w okolicach Raciboru. W trakcie połowu natknęli się na zwłoki mężczyzny, zalegające na dnie akwenu. Jak się okazało ciało leżało w wodzie na tyle długo, że jego rozkład utrudniał identyfikację osoby. Dokonane ustalenia wskazywały, że mogło dojść do zabójstwa mężczyzny. Śledczy apelowali wówczas do lokalnej społeczności o wszelkie informacje, które mogłyby przyczynić się do ustalenia tożsamości ofiary. Niestety, bezskutecznie.

Choć wtedy nie udało się ustalić okoliczności śmierci mężczyzny, śledczy nie zapomnieli o tej sprawie i po latach do niej wrócili. W związku z podejrzeniem, że odnalezione ciało należało do zaginionego mężczyzny z powiatu ostrołęckiego, wykorzystane zostały nowoczesne badania biologiczne i potwierdzona została tożsamość osoby odnalezionej w jeziorze.

Zbadane zostały dokładnie okoliczności zaginięcia 42-latka, a następnie przy koordynacji i ukierunkowaniu przez Prokuraturę Rejonową w Szczytnie, rozpoczęły się działania operacyjne, które doprowadziły do wytypowana i zatrzymania podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. Do zatrzymania doszło 16 października w Goworowie. Zatrzymany 41-latek przyznał się do winy.

Jak ustalili szczycieńscy śledczy do zabójstwa doszło 28 września 2007 r. na terenie Kadzidła. Wówczas sprawca tej zbrodni miał zaledwie 27 lat, a motywy jego działania wynikały z prywatnych relacji z ofiarą.

Areszt dla podejrzanego

Sąd Rejonowy w Szczytnie na wniosek Prokuratury Rejonowej w Szczytnie zastosował wobec mężczyzny najsurowszy środek zapobiegawczy funkcjonujący w polskim kodeksie postępowania karnego, czyli tymczasowe aresztowanie. Obecnie trwają czynności mające na celu weryfikację złożonych przez 41-latka wyjaśnień, a zastosowany środek pozwoli odizolować podejrzanego, co przyczyni się do zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego.

Zgodnie z art. 148 § 1. kodeksu karnego, każdy kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29  30  1  2  3  4  5
Dzisiaj:
Wydarzenia
Kino JANTAR
×