eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

TVP o zabójstwie w Kadzidle. Reporterzy "Alarmu" przyjechali na Kurpie

REKLAMA
zdjecie 9752
Sławomir G./screen z programu "Alarm" TVPSławomir G./screen z programu "Alarm" TVP
REKLAMA

Reporterzy programu "Alarm" TVP przyjechali do Kadzidła, by zająć się sprawą zabójstwa Sławomira G., którego kulisy opisywaliśmy niedawno w portalu eOstrołęka. Rozmawiali z lokalnymi mieszkańcami, którzy są zszokowani tym, co wydarzyło się w 2007 roku.

O zabójstwie, do którego doszło w 2007 roku w Kadzidle, pisaliśmy w naszym serwisie. W kwietniu 2021 roku badania DNA dały przełom w śledztwie dotyczącym zwłok znalezionych w Jeziorze Świętajno. Okazało się, że to zaginiony Sławomir G., mieszkaniec Kadzidła. Mężczyzna został zamordowany.

Śledztwo nabrało tempa i 16 października 2021 r. w Goworowie doszło do zatrzymania Andrzeja S. Podejrzany przyznał się do winy. Dziś dowiedzieliśmy się, że to jeszcze nie koniec. 27 grudnia 2021 r. do tej sprawy na terenie powiatu ostrołęckiego zatrzymano 54-letnią kobietę, która na stałe obecnie zamieszkuje poza granicami kraju, a przyjechała na święta do rodziny.

Kobieta była żoną Sławomira G., usłyszała trzy zarzuty - pomocnictwa przy zabójstwie, poplecznictwa, a dokładniej zacierania śladów popełnionego przestępstwa oraz zarzut składania fałszywych zeznań. Do winy się nie przyznała. Nowe fakty, do których dotarliśmy w tej sprawie, opisywaliśmy tutaj.

Sprawą zainteresowały się też reporterzy programu "Alarm". Dziennikarze TVP przyjechali do Kadzidła i rozmawiali z mieszkańcami.

- Od mieszkańców słyszymy, że żona zabitego mężczyzny przez 14 lat ukrywała prawdę o okolicznościach śmierci męża - informuje "Alarm".

"Wszyscy podejrzewaliśmy, że musiała wiedzieć" - mówią kadzidlanie. O Sławomirze G. wypowiadają się w dobrym tonie - słyszymy, że był dobrym człowiekiem. Inne zdanie mają o żonie zamordowanego, która miała wmawiać wszystkim, po zaginięciu mężczyzny, że została porzucona. Jak już dziś wiemy, prawda okazała się zupełnie inna...

Reporterzy "Alarmu" rozmawiali z lokalną społecznością, prokuratorem rejonowym ze Szczytna (to śledczy z tej jednostki rozwikłali sprawę), przedstawicielem policji z Olsztyna, jak również z rodziną zamrdowanego, która nie zdecydowała się na rozmowę przed kamerą.

Program wyemitowano w TVP 1 12 stycznia 2022 r. Jak się dowiedzieliśmy, to nie ostatnie media, które interesują się tą sprawą. Reportaż przygotowuje także "Magazyn Kryminalny 997".

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×