eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zabójstwo w Kadzidle. Kolejne ustalenia śledczych: aresztowano żonę ofiary! Usłyszała zarzuty

REKLAMA
fot. Warmińsko-Mazurska Policjafot. Warmińsko-Mazurska Policja
REKLAMA

W 2007 roku w Kadzidle doszło do zabójstwa, którego ofiarą padł Sławomir G. W 2021 roku zatrzymano podejrzanego o dokonanie tej zbrodni. To jednak nie zakończyło tej sprawy. Kilka dni temu na terenie powiatu ostrołęckiego zatrzymano również kobietę, która była żoną ofiary zabójstwa. Postawiono jej zarzuty pomocnictwa w zabójstwie, poplecznictwa oraz składania fałszywych zeznań. Została tymczasowo aresztowana.

W maju 2008 roku dwaj młodzi mężczyźni łowili ryby na jeziorze Świętajno w okolicach w Raciboru i natknęli się tam na zalegające na dnie akwenu ciało. Ustalenia śledczych wskazywały, że doszło do zabójstwa 42-latka. Nie udało się wówczas ustalić tego, kto go dokonał. Zagadka została rozwikłana po latach. Zatrzymany w tej sprawie został 41-latek, który przyznał się do winy. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

zdjecie 300

Okazało się, że ofiarą zabójstwa był Sławomir G. - do niedawna uznawany za zaginionego. O tym, jak doszło do zbrodni - pisaliśmy tutaj.

Śledczy od samego początku podejrzewali, że w sprawę zabójstwa mieszkańca Kadzidła może być również zamieszana jego żona. Dzięki wsparciu biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy funkcjonariuszom udało się potwierdzić swoje przypuszczenia. 54-latka, która na stałe obecnie zamieszkuje poza granicami kraju, przyjechała na święta do rodziny. Szczycieńscy śledczy przy współpracy kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wykorzystali ten moment i w poniedziałek (27.12.2021) zatrzymali ją na terenie powiatu ostrołęckiego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Sławomir G. z Kadzidła zamordowany. Jaka była rola jego żony? Ujawniamy nowe ustalenia

Na podstawie zebranego przez szczycieńskich śledczych materiału dowodowego Prokurator Rejonowy w Szczytnie postawił kobiecie trzy zarzuty. Zarzut pomocnictwa przy zabójstwie, poplecznictwa, a dokładniej zacierania śladów popełnionego przestępstwa oraz zarzut składania fałszywych zeznań. 54-latka złożyła wyjaśnienia, jednak nie przyznała się do postawionych jej zarzutów.

- Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego tymczasowego aresztowania. Obecnie trwają czynności mające na celu weryfikację złożonych przez 54-latkę wyjaśnień, a zastosowany środek pozwoli odizolować podejrzaną w sprawie, co przyczyni się do zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania karnego - poinformowała szczycieńska policja.

REKLAMA
Więcej o: zabójstwo, Kadzidło

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 7506
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×