eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Zabójstwo Sławomira G. z Kadzidła. Sprawa trafiła do sądu - oskarżona m.in. żona ofiary

REKLAMA
zdjecie 9752
Sławomir G. zginął, a zarzuty usłyszała m.in. jego żonaSławomir G. zginął, a zarzuty usłyszała m.in. jego żona
REKLAMA

Do Sądu Okręgowego w Ostrołęce trafił akt oskarżenia w sprawie zabójstwa Sławomira G., do którego doszło w 2007 r. w Kadzidle. Przed sądem stanie Andrzej S., a także żona ofiary Maria G.

W maju 2008 roku dwaj młodzi mężczyźni łowili ryby na jeziorze Świętajno w okolicach w Raciboru i natknęli się tam na zalegające na dnie akwenu ciało. Ustalenia śledczych wskazywały, że doszło do zabójstwa. Nie udało się wówczas ustalić tego, kto go dokonał, ani kim była ofiara. Zagadka została rozwikłana po kilkunastu latach.

W 2021 roku zatrzymany w tej sprawie został 41-latek, który przyznał się do winy. Na wniosek śledczych Sąd Rejonowy w Szczytnie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Okazało się, że ofiarą zabójstwa był Sławomir G. - uznawany przez lata za zaginionego. O tym, jak doszło do zbrodni - pisaliśmy tutaj. W skrócie - Sławomir G. został zamordowany w Kadzidle, a jego zwłoki przewieziono i wrzucono do jeziora, uprzednio obciążając.

Śledczy od samego początku podejrzewali, że w sprawę zabójstwa mieszkańca Kadzidła może być również zamieszana żona ofiary. Dzięki wsparciu biegłych z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy funkcjonariuszom udało się potwierdzić swoje przypuszczenia. 54-latka, która na stałe zamieszkiwała poza granicami kraju, przyjechała na święta do rodziny. Szczycieńscy śledczy przy współpracy kryminalnymi z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wykorzystali ten moment i zatrzymali ją na terenie powiatu ostrołęckiego.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Sławomir G. z Kadzidła zamordowany. Jaka była rola jego żony? Ujawniamy nowe ustalenia

Śledztwo zostało już zakończone. Do ostrołęckiego Sądu Okręgowego trafił akt oskarżenia w tej sprawie. Andrzej S. oskarżony został o zabójstwo Sławomira G., z kolei Marię G. prokuratura oskarża o udzielenie pomocy w zabójstwie, zacieranie śladów na miejscu zbrodni i składanie fałszywych zeznań. Andrzej S. przyznał się do winy, Maria G. - nie przyznała się. Oboje znajdują się w areszcie. Przed laty łączyła ich bardzo osobista relacja i to - zdaniem śledczych - popchnęło ich do zbrodni.

REKLAMA
Więcej o: zabójstwo, Kadzidło

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
luty 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 29  30  31 dk1 dk2 dk3 dk4
dk5 dk6 dk7 dk8 dk9 dk10 dk11
dk12 dk13 dk14 dk15 dk16 dk17 dk18
dk19 dk20 dk21 dk22 dk23 dk24 dk25
dk26 dk27 dk28 dk29  1  2  3
×