2020-03-18T14:55:00+01:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcki szpital (na szczęście) nadal bez koronawirusa. Placówka w stanie gotowości!

REKLAMA
fot. eOstroleka.plfot. eOstroleka.pl
REKLAMA

Obecnie w Polsce zarażonych koronawirusem jest 251 osób. Najwięcej przypadków jest na Mazowszu. Ostrołęka – co warto podkreślić – nadal jest wolna od epidemii. Wszystkie służby, a w szczególności ostrołęcki szpital – jest w stanie pełnej gotowości.

Z aktualnych danych opublikowanych przez sanepid wynika, że w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim nadzorem epidemiologicznym objętych jest 440 osób, dwie osoby objęte są kwarantanną domową, a trzy przebywają w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce, w związku z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Dotychczas nie ma w naszym mieście żadnego potwierdzonego przypadku CoV-2.

zdjecie 300

Jak wynika z ostatnich danych, liczba osób objętych nadzorem wzrosła o 46 w stosunku do minionej doby. Zmianie nie uległa liczba osób objętych kwarantanną oraz ilość osób hospitalizowanych.

 

20 testów od początku epidemii

Zatrzymajmy się na chwilę przy tej ostatniej liczbie. Trzy – tylu pacjentów przebywa obecnie w ostrołęckim szpitalu, według danych służb sanitarnych. Liczba ta nie zmienia się od poniedziałku, 16 marca.

- Nie oznacza to, że są to wciąż ci sami pacjenci. Po otrzymaniu negatywnego wyniku testu pacjenci są zwalniani do domów, zgodnie z procedurami, a na ich miejsce trafiają kolejni, głównie kierowani przez sanepid. Łącznie od początku lutego wykonaliśmy w naszym szpitalu 20 testów na koronawirusa, wszystkie z wynikiem negatywnym – mówi Paweł Natkowski, dyrektor ostrołęckiego szpitala.

Szpital w stanie gotowości. Inne służby też.

Przypomnijmy, że zgodnie z zarządzeniem wojewody mazowieckiego, Konstantego Radziwiłła, szpital w Ostrołęce od 16 marca miał przygotować oddział zakaźny na przyjęcie zwiększonej liczby pacjentów oraz zabezpieczyć na tym oddziale odpowiednią liczbę respiratorów.

Ponadto – zgodnie z poleceniem wojewody - przygotowano miejsca na pozostałych oddziałach szpitala, do których przyjmowani będą chorzy z pozytywnym wynikiem zakażenia wirusem.

Nie oznacza to jednak, że placówka przekształcona została w całości na szpital zakaźny. Taki szpital znajduje się obecnie w oddalonej o niespełna 40 kilometrów Łomży.

Szpital w Ostrołęce pozostaje w pełnej gotowości na przyjęcie zwiększonej liczby pacjentów. Na początku marca – już po stwierdzeniu w Polsce pierwszego przypadku zarażenia koronawirusem – przed ostrołęckim szpitalem ustawiono specjalne namioty, które służyć mają jako dodatkowe zabezpieczenie na wypadek znacznego wzrostu zachorowań.

Tej swoistej przyszpitalnej izby przyjęć każdego dnia pilnują i zabezpieczają pod względem technicznym jednostki straży pożarnej z KM PSP Ostrołęka.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
zdjecie 4029
Kalendarz imprez
październik 2023
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 dk1
dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8
dk9  10  11  12 dk13  14 dk15
dk16  17  18  19  20 dk21  22
dk23  24  25  26  27  28  29
 30  31  1  2  3  4  5
×