2016-06-24T16:55:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęcki ZSZ 1 podejmuje współpracę z Politechniką Białostocką [ZDJĘCIA]

REKLAMA
fot. eOstrołęka.pl
REKLAMA
Mistrzowski łazik marsjański Hyperion 2 z Politechniki Białostockiej odwiedził dziś Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Ostrołęce. W czasie uroczystości zakończenia roku szkolnego podpisano umowę partnerską między ostrołęcką szkołą a białostocką uczelnią. Dokumenty do podpisania wręczył Hyperion sterowany przez jednego ze studentów.

W ZSZ nr 1 uczy się około 1000 osób. Szkoła kształci m.in. techników pojazdów samochodowych, elektryków, elektroników,
mechaników, mechatroników, teleinformatyków, spedytorów, logistyków, energetyków oraz informatyków. Dlatego współpracować z nią będą cztery wydziały: Mechaniczny, Elektryczny, Informatyki oraz Zarządzania (kierunek logistyka).  Uczniowie ostrołęckiej "jedynki" są zdobywcami drugiego miejsca w krajowej olimpiadzie logistycznej w Poznaniu i trzeciego w mazowieckiej olimpiadzie mechatronicznej.

- To współpraca na najwyższym poziomie i początek naszej wspólnej drogi - mówił przed podpisaniem umowy z Politechniką Białostocką dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 Tadeusz Olszewski. Umowę ze strony uczelni podpisał prorektor ds. rozwoju i współpracy dr hab. inż. Roman Kaczyński, prof.  Politechniki Białostockiej, absolwent ostrołęckiej szkoły. - Tęsknię za nią. Sporo potu tu wylałem - mówił podczas spotkania z uczniami prof. Kaczyński i zapraszał na Politechnikę Białostocką. - Nasi studenci wygrywają konkursy w Stanach Zjednoczonych i Japonii, mogą kształcić się także na kilkudziesięciu partnerskich zagranicznych uczelniach - dodawał.

Uczniowie mogli poznać utalentowanego studenta I roku automatyki i robotyki na Wydziale Mechanicznym - Piotra Tomaszuka. Piotr, wspólnie z drużyną #next i łazikiem RED, na początku  czerwca wystartował w USA na University Rover Challenge (zawodach robotów marsjańskich). Jednak do Ostrołęki przyjechał łazik Hyperion 2, który w 2014 roku wygrał te prestiżowe zawody. I to Hyperion 2 podawał umowy do podpisu.

Co obejmuje umowa? Pracownicy i studenci PB będą prowadzić zajęcia w Ostrołęce. Uczniowie będą mogli także korzystać z nowoczesnej bazy Politechniki Białostockiej i na miejscu poznawać Uczelnię, laboratoria oraz studenckie koła naukowe.
Zobacz również
Kalnedarz imprez
luty 2020
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 1 2
 3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  1