eOstroleka.pl
Powiat ostrołecki,

Ostrołęckie eliminacje mazowieckiego konkurs dla rolników [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1434
zdjecie 1434
REKLAMA

18 czerwca, w siedzibie ostrołęckiej siedzibie KRUS odbyły się eliminacje Mazowieckiego Konkursu Wiedzy z zakresu bezpieczeństwa, higieny pracy i ekologii w rolnictwie dla rolników i sołtysów z terenu działania Placówki Terenowej KRUS w Ostrołęce.

Konkurs został przeprowadzony we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Ostrołęce. Konkurs ma charakter wojewódzki i przebiega w dwóch etapach. Celem konkursu jest upowszechnienie wśród rolników wiedzy z zakresu ochrony zdrowia i życia  w gospodarstwie rolnym oraz ekologii a także zapobieganie wypadkom podczas pracy rolniczej i zmniejszenie skutków degradacji środowiska naturalnego spowodowaną działalnością rolniczą. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu składającego się z 15 pytań.

Komisja konkursowa składająca się z przedstawicieli PT KRUS w Ostrołęce i Starostwa Powiatowego w Ostrołęce po sprawdzeniu rozwiązanych testów ustaliła, że wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą z zakresu tematyki konkursu i wyłoniła laureatów:

I miejsce  Marcin Dudziak zam. Lipianka gm. Goworowo
II miejsce   Edward Luma zam. Grabówek gm. Olszewo-Borki
III miejsce   Marian Olech zam. Nakły gm. Olszewo-Borki
Wyróżnienie:Witold Gumkowski  zam. Damiany gm. Czerwin  

Laureaci z rąk Kierownika PT KRUS w Ostrołęce Pana Tadeusza Wiśniewskiego i Starosty Pana Stanisława Kubła otrzymali nagrody – wyroby zwiększające bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym - ufundowane przez KRUS  oraz   elektronarzędzia ufundowane przez Starostę Ostrołęckiego.

Pan Marcin Dudziak będzie reprezentował Placówkę KRUS w Ostrołęce w etapie wojewódzkim konkursu, który odbędzie się w październiku br.

Kalendarz imprez
czerwiec 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
 10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
 17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27  28 dk29 dk30
×