eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęckie szkoły w projekcie „Bezpieczna szkoła” [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 1014
fot. ZS nr 4 w Ostrołęcefot. ZS nr 4 w Ostrołęce
REKLAMA
Gimnazjum z Zespołu Szkół nr 4 w Ostrołęce wspólnie z Gimnazjum STO, Gimnazjum nr 3 i Towarzystwem Przyjaciół Dzieci przystąpiło do projektu „Bezpieczna Szkoła”. W ramach projektu uczniowie „czwórki” wzięli udział w rajdzie rowerowym i biegu patrolowym.

Chętni podzielili się na dwie grupy. Pierwsza dotarła na miejsce zbiórki autokarem, druga natomiast do Kamianki ambitnie wyruszyła rowerami. Pogoda dopisała, a uczniowie dzielnie pokonywali kolejne kilometry na swojej drodze. Po przyjeździe na miejsce, zmęczeni, ale szczęśliwi, udali się w poszukiwaniu atrakcji i rozrywek. Obejrzeli daniele, dziki i mnóstwo ptactwa, bardziej lub mniej oswojonego. Wzięli także udział w grach i zabawach organizowanych przez nauczycieli z Gimnazjum nr 3.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko, na którym można było postrzelać do celu. Na koniec wszyscy udali się w poszukiwaniu jedzenia i picia. Na szczęście wędrówka nie trwała długo i głód młodzieży został szybko zaspokojony przy grillu i ognisku.

O godzinie 13.00 odbyło się oficjalne otwarcie projektu oraz pokazy zaproszonych gości. I młodsi i starsi wysłuchali krótkiego, aczkolwiek bardzo emocjonującego wykładu o przemocy w Internecie, przygotowanego przez ostrołęcką policję. Następnie uczniowie mieli możliwość wcielić się w policjantów utrzymujących ład i porządek podczas meczów piłkarskich. Uczniowie ZS nr 4 Adam Górecki oraz Paweł Pianka – zgłosili się na ochotników do pomocy i demonstrowali na sobie poszczególne elementy stroju.

Następnie odbył się pokaz boksu oraz wystąpienia gości, bez pomocy których wyjazd by się nie odbył.

Kalendarz imprez
grudzień 2025
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10  11  12 dk13  14
dk15  16 dk17  18  19  20  21
dk22  23  24  25  26  27  28
dk29  30  31  1  2  3  4
×