Ostrołęczanie na X. Przystanku PaT na Stadionie Narodowym [ZDJĘCIA]
Zdjęcia: Andrzej Tomczuk, Wojciech KoziołGdy przed rokiem kończył się IX Przystanek PaT w Koninie było wiadomo, że kolejna jubileuszowa akcje odbędzie się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wiadomo też było, że liczba miejsc nie będzie ograniczona. Ostatecznie X Przystanek PaT zgromadził 11 000 osób.
Jedną z liczniejszych grup stanowiła młodzież z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w liczbie ponad 300 osób. Młodzież reprezentowała Ostrołękę oraz gminy Kadziło, Lelis i Goworowo.
Jubileuszowa Gala była okazją do wspomnień. Szef akcji Grzegorz Jach na scenę zaprosił gospodarzy VI Przystanku PaT, prezydenta Janusza Kotowskiego oraz starostę Stanisława Kubła, którzy opowiedzieli m.in. o Kurpiowskim Przystanku. Otrzymali oni gromkie brawa od osób zgromadzonych na Stadionie Narodowym. Niestety z ważnych przyczyn nie mógł być obecny Wójt Gminy Kadzidło Dariusz Łukaszewski jednak był reprezentowany przez wyjątkowy zespół muzyczno-wokalny Kurpianka-Cepelia z Kadzidła, który ponownie porwał do zabawy tłum PaTowiczów.
Ostrołęcką Policję reprezentowali komendant Miejski Policji w Ostrołęce insp. Stanisław Szcześniak oraz jego zastępca mł.insp. Marzena Zakrzewska. Kolejne akcenty naszego regionu to osoby obecne podczas wcześniejszych akcji czyli Janusz Pawelczyk, Agnieszka Kornaga-Bałdyga koordynator akcji w Ostrołęce, Szkoła Promocji Zdrowia i Beata Samorajska, Robert Wojdyna, zespół Nie Oni Jedni w składzie Stanisław Orłowski, Jakub Rutka, Arkadiusz Chojnowski oraz Konrad Wiktorski oraz wchodzący w skład Sztabu Akcji X Przystanku PaT mł.asp. Tomasz Żerański, pełniący funkcję koordynatora transportu.
Wyjazd młodzieży był możliwy dzięki wsparciu włodarzy Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego, oraz gmin Goworowo, Kadzidło i Lelis.
st.asp. Sylwester Marczak, Rzecznik Prasowy X Przystanku PaT



Zobacz również
Grupa Nie Oni Jedni zagra na Stadionie Narodowym
Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej
III Mazowiecki Przystanek PaT w Ostrowi Mazowieckiej [ZDJĘCIA]
![III Mazowiecki Przystanek PaT [PROGRAM]](./luba//dane/pliki/obrazy/img_2560.jpg)
III Mazowiecki Przystanek PaT [PROGRAM]
Łódź: Ostrołęczanie na VIII Przystanku PaT [ZDJĘCIA]
Grenadier: VIII Warszawski Konwent Gier Strategicznych
Dwa tysiące młodych ludzi na VI Przystanku PaT
Podsumowanie VI przystanku PaT w starostwie powiatowym
Kalendarz imprez
| Pn | Wt | Śr | Cz | Pt | So | Nd |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 |
30 | 31 | 1 | 2 | 3 | 4 |



1
2
19
20