2016-09-26T12:08:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęczanin oszukany przez outletmedia.net

REKLAMA
REKLAMA

Po naszych publikacjach dotyczących prawdopodobnego oszustwa sklepu internetowego outletmedia.net na komendy policji w całym kraju zgłaszają się kolejni poszkodowani. Pierwsze zgłoszenie w tej sprawie odnotowali także ostrołęccy policjanci.

22 września do ostrołęckiej komendy zgłosił się mężczyzna, twierdząc, że padł ofiarą oszustwa sklepu internetowego outletmedia.net.

- Zgłaszający oszustwo mężczyzna 5 września zamówił lodówkę o wartości 680 złotych, tego samego dnia wpłacił pieniądze i do dziś nie otrzymał zamówionego towaru. Śledztwo w tej sprawie prowadzą ostrołęccy funkcjonariusze - poinformował mł. asp. Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

To nie pierwszy tego typu przypadek w całym kraju, lecz pierwszy, z którym do czynienia mają ostrołęccy policjanci. Właściciel outletmedia.net Bogusław G. prawdopodobnie oszukał setki osób w całej Polsce. Do jednej z oszukanych kobiet, która rozpoczęła zbieranie danych osób poszkodowanych do ewentualnego pozwu zbiorowego, zgłosiło się już ponad 50 osób. Oprócz tego, poszkodowani mobilizują się na jednym z serwisów do oceny usług.

- Pod skórą czułam, że coś jest nie tak, ale dałam się nabrać. Zamówiłam lodówkę za prawie 3800 zł a najgorsze jest to, ze dopiero się przeprowadziliśmy, ja urodziłam dwa tygodnie temu dziecko i lodówka jest nam niezbędna. Jeszcze pisałam do tego gościa ze szpitala z prośbą o przyspieszenie wysyłki bo mamy małe dziecko i nie mamy lodówki. Napisał mi żeby uzbroić się w cierpliwość - pisze jedna z oszukanych kobiet.

Sklep internetowy outletmedia.net zarejestrowany został w Sopocie przy ul. Helskiej 7. W tym miejscu znajduje się kamienica z wynajmowanymi lokalami, lecz sklepu RTV/AGD nigdy tam nie było. Po tym jak klienci wpłacili na konto firmy spore sumy pieniędzy, sklep zniknął, a kontakt z właścicielem jest niemożliwy. Zawiadomienia o podejrzeniu oszustwa trafiły do komend policji w całym kraju. Coraz głośniej jest o niej także w mediach - od początku sprawą zajmuje się serwis eOstroleka.pl, a już wkrótce materiał o outletmedia.net prawdopodobnie zostanie wyemitowany w "Interwencji" Telewizji Polsat.

Do sprawy wrócimy.

Zobacz również
Kalnedarz imprez
styczeń 2021
PnWtŚrCzPtSoNd
 28  29  30  31  1  2  3
 4  5  6  7  8  9  10
 11  12  13  14  15  16  17
 18  19  20  21  22  23 dk24
 25  26  27  28  29  30  31
Dzisiaj:
Brak wydarzeń
zdjecie 448