2014-11-06T09:07:00+01:00 eOstroleka.pl 10 0 -
Ostrołęka,

Ostrołęczanin w plebiscycie „Zwykły Bohater” [WIDEO]

REKLAMA
fot. eOstroleka.pl
REKLAMA
27-letni ostrołęczanin Łukasz Szczepankowski zgłoszony został do udziału w tegorocznej edycji plebiscytu banku BPH „Zwykły Bohater”.

- Zwykły Bohater to akcja wyjątkowa, już po raz czwarty prowadzona przez Bank BPH wspólnie z TVN oraz Onet. Każdego roku nagradzamy ludzi niezwykłych, którzy zachowali się fair, wykazali się inicjatywą albo odwagą w niesieniu pomocy innym. Dzięki naszej akcji może o nich usłyszeć cała Polska – tak o akcji przeczytać możemy na oficjalnej stronie internetowej poświęconej plebiscytowi.

Zgłoszony do plebiscytu Łukasz Szczepankowski znany jest doskonale ostrołęczanom, szczególnie tym związanym z harcerstwem czy różnego rodzaju akcjami społecznymi. Ma 27 lat, jest harcmistrzem od 2001 roku związany z Hufcem Ostrołęka. Prywatnie jest przedsiębiorcą prowadzącym własną działalność gospodarczą. Studiuje inżynierię BHP.

Zobacz co o Łukaszu i jego działalności społecznej pisze zgłaszająca go do plebiscytu Magdalena Jaworska:

„Łukasz to jedyny i jak dotąd niezastąpiony komendant Harcerskiego Rajdu Dywersja, jest jego głównym pomysłodawcą i twórca. Rajd Dywersja to rajd fabularny związany z historią i bohaterami Polskiego Państwa Podziemnego organizowany przez OSDS Szaniec, który co roku gromadzi około 400 osób z terenu 3 województw. Uczestnicy rajdu przez trzy dni mają możliwość uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu, do tworzenia którego Łukasz zaprosił ostrołęcki samorząd, grupy rekonstrukcyjne, stowarzyszenia historyczne i wiele innych. Co roku pokazuje dzieciom i młodzieży, że historia to coś ciekawego, a patriotyzm nie musi być nudny.

Łukasz był także inicjatorem nawiązania współpracy z Domem Polskim w Smoleńsku. Dzięki temu, członkowie OSDS Szaniec już dwukrotnie (2009 i 2012) byli w Smoleńsku, Katyniu i Moskwie. Dzięki staraniom Łukasza wszyscy uczestnicy wyprawy opłacali tylko wizę, pozostałe koszty udało się pokryć. Wyjazdy do Smoleńska to wyjątkowy czas obcowania z tamtejszą Polonią, tygodniowe wyjazdy to także czas budowania więzi i przyjaźni na całe życie.

Łukasz jest współorganizatorem akcji "Kropla Krwi - Ocean Życia". Zarejestrował się w bazie dawców szpiku fundacji DKMS podczas jednej z takich akcji. Telefon z informacją, że ktoś czeka na jego szpik, dostał w kwietniu 2012-zgodził się. Podzielił się cząstką siebie w sierpniu 2012 i sam mówi, że gdyby miał zgodzić się jeszcze raz zrobiłby to bez wahania. Od tego czasu promuje rejestrację jako potencjalny dawca (https://www.youtube.com/watch?v=9Dnwd5w_i6w)

Dowodem na to jak bardzo Łukaszowi zależy na nas jest fakt nieustannej "walki" o lepsze warunki materialne dla wszystkich członków Szańca. W 2012 roku Łukasz własnoręcznie remontował i oddał do użytku pierwszą harcówkę. W 2013 przy współpracy z rodzicami szczepu pozyskał środki i z pomocą rodziców stworzył drugą - dużą harcówkę. Dobiega końca remont korytarza i wjazdu na posesję, udało się pozyskać fundusz, a kostkę brukową przekazał Łukasz.

W końcu Łukasz stara się zmieniać otaczający go świat, by zostawić go trochę lepszym. Co roku wykorzystuje swój urlop by jako wolontariusz zorganizować obóz swojego szczepu (rocznie około 100 dzieciaków 6-18 lat). Aktywizuje młodzież-można to zobaczyć w filmiku, który załączamy. Na większości zdjęć jest Łukasz, zawsze wśród swoich wychowanków, zawsze uśmiechnięty .Wydarzenia umieszczone w filmie to inicjatywa i w ogromnej części praca Łukasza i jego zespołu.

Łukasz nie daje się codzienności i rutynie,zaraża pasją swojej drogi, a na co dzień pracuje kilkanaście godzin dziennie i studiuje. Wyjątkowe jest to, że za swoją pracę nie bierze ani grosza, nieraz dokłada do naszych działań z własnej kieszeni, bo jak sam mówi: "Zapłatą za wykonaną prace są uśmiechy harcerzy, które świadczą o tym, że to dobra robota"
Dla nas od wielu lat jest BOHATEREM!”


Finałowe głosowanie wyłoni trzech Zwykłych Bohaterów. Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymają nagrody główne – po 100 000 złotych. Finaliści, którzy nie zdobędą nagród głównych, otrzymają nagrody dodatkowe – po 25 000 złotych. Każdy z dziewięciu finalistów zostanie uhonorowany statuetką „Zwykły Bohater 2014”.

Materiał filmowy 1 :
Zobacz również
Kalnedarz imprez
grudzień 2019
PnWtŚrCzPtSoNd
 25  26  27  28  29  30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
 23  24  25 26 27 28 29
 30 31  1  2  3  4  5