eOstroleka.pl
Ostrołęka, NA SYGNALE

Ostrołęka: 18-latka ukrywała narkotyki w bieliźnie. Zatrzymano dilera, od którego je kupiła [FOTO]

REKLAMA
zdjecie 1109
zdjecie 1109
fot. KMP w Ostrołęcefot. KMP w Ostrołęce
REKLAMA

Funkcjonariusze ostrołęckiej policji zatrzymali cztery osoby w sprawie związanej z narkotykami. Wśród zatrzymanych jest 42-latek podejrzewany o handel i posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Wpadła też 18-latka, która zakupione chwilę wcześniej narkotyki ukryła w bieliźnie.

Zatrzymanie 42-latka z Ostrołęki podejrzewanego o handel narkotykami to efekt pracy operacyjnej funkcjonariuszy z wydziału patrolowego ostrołęckiej policji. Na początku maja mundurowi ustalili, że mężczyzna może posiadać różnego rodzaju środki odurzające i nimi handlować. Kilka dni temu, tuż po północy policjanci namierzyli auto, którym 42-latek się poruszał i zatrzymali go do kontroli. Oprócz niego w samochodzie znajdowało się dwóch mężczyzn w wieku 24 i 28 lat oraz 18-latka. Wszyscy to mieszkańcy Ostrołęki.

Podczas czynności wytypowany do posiadania i udzielania środków odurzających mężczyzna zaczął bardzo nerwowo się zachowywać, ponadto próbował przekonać mundurowych, że na pewno nie ma w pojeździe narkotyków i nie ma w nim czego szukać. Policjanci nie skorzystali z rady mężczyzny i przeszukali zarówno pojazd, jak i osoby. Już pierwsze minuty przeszukania wskazały, że policyjne ustalenia były słuszne, a 42-latek kłamał.

- informuje podkomisarz Tomasz Żerański, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

W aucie funkcjonariusze znaleźli ponad 100 porcji handlowych amfetaminy, mefedronu, tabletek ekstazy oraz marihuany. Zabezpieczono także torebki strunowe oraz 3 małe wagi elektroniczne, które mogły służyć do porcjowania narkotyków oraz 4 telefony.

Narkotyki w bieliźnie nastolatki 

Dodatkowo w trakcie przeszukania 18-latki przez policjantkę znaleziono także ukryte w jej bieliźnie i podszewce płaszcza 3 torebki strunowe z mefedronem. W trakcie dalszych czynności ustalono, że narkotyki te nabyła od kierowcy auta.

Wszystkie 4 osoby zostały zatrzymane i osadzone w policyjnym areszcie. Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 42-latkowi zarzutu dotyczącego posiadania znacznej ilości narkotyków i ich udzielania. Natomiast 18-latka usłyszała zarzut posiadania narkotyków.

- infor,uje podkom. Żerański.

Dalsze postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z ostrołęckiego wydziału dochodzeniowo – śledczego.

 

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
kwiecień 2024
PnWtŚrCzPtSoNd
dk1 dk2 dk3 dk4 dk5 dk6 dk7
dk8 dk9 dk10 dk11 dk12 dk13 dk14
dk15 dk16 dk17 dk18 dk19 dk20 dk21
dk22 dk23 dk24 dk25 dk26 dk27 dk28
dk29 dk30  1  2  3  4  5
×