eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: „Opowieść Wigilijna” w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek [ZDJĘCIA]

REKLAMA
zdjecie 2828
zdjecie 2828
zdjecie 2828
fot. OCKfot. OCK
REKLAMA
Najmłodsi mieszkańcy Ostrołęki mieli okazję do obejrzenia klasyki literatury w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek. Spektakl „Opowieść Wigilijna” autorstwa Karola Dickensa w interpretacji Krystyny Jakubczyk odbył się w niedzielę, 13 grudnia w Ostrołęckim Centrum Kultury.

Karol Dickens - jeden z najbardziej popularnych pisarzy angielskich XIX wieku, autor m.in. „Klubu Pickwicka” i „Dawida Copperfielda” - napisał także cykl opowiadań związanych z kultem Bożego Narodzenia. Otwiera go wydana w 1843 roku „Opowieść wigilijna”, wciąż bardzo popularna i czytana na całym świecie. Opowieści o duchach były w Anglii czasów Dickensa bardzo popularne. On sam, jako mały chłopiec z zachwytem chłonął każde słowo z historyjek o zjawach i czarach. Po latach przetworzył te opowieści z dzieciństwa w formie literackiej, a historia starego egoisty Scrooge'a, któremu w noc wigilijną ukazują się duchy i doprowadzają do jego przemiany moralnej, spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych.

Przedstawienie w wykonaniu Olsztyńskiego Teatru Lalek w atrakcyjny sposób łączy żywy plan aktorski z animacją lalek i grę aktora w masce oraz wykorzystuje elementy „czarnego teatru”.

Adaptacja i reżyseria: Krystyna Jakóbczyk, Obsada: Jarek Cupriak, Tomasz Czaplarski, Elżbieta Grad-Cupriak, Adam Hajduczenia, Agnieszka Harasimowicz, Anna Kukułowicz, Marcin Młynarczyk, Agnieszka Roszko.

zdjecie 2828
Kalendarz imprez
sierpień 2026
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
 3 dk4 dk5 dk6  7 dk8 dk9
 10  11  12 dk13  14 dk15  16
 17  18  19 dk20 dk21  22 dk23
 24  25 dk26 dk27  28  29  30
 31  1  2  3  4  5  6
×