2017-06-08T08:57:00+02:00 eOstroleka.pl
Ostrołęka,

Ostrołęka: Adam Michnik w Klubie Obywatelskim (wideo)

REKLAMA
REKLAMA
2
15
17

Redaktor naczelny "Gazety Wyborczej" Adam Michnik był gościem Klubu Obywatelskiego w Ostrołęce. Na spotkaniu sala wypełniła się do ostatniego miejsca, a momentami mocno kontrowersyjne wypowiedzi dziennikarza były nagradzane brawami. Michnik mówił m.in. o ciepłej wodzie w kranie od Tuska, islamskich uchodźcach i polityce krajowej oraz międzynarodowej.

Jeden z uczestników spotkania stwierdził, że PiS ma "bardzo fajną, spójną opowieść, która ma bardzo niefajne konsekwencje". Przyznał też, że tzw. ciepła woda w kranie nie porywa już ludzi. Adam Michnik stwierdził jednak, że nie należy tego lekceważyć. - Ja należę do ludzi, którzy z tego nigdy nie kpili. Przez sześć lat przebywałem w pomieszczeniu, gdzie nie było ciepłej wody. Jak mi Tusk proponuje ciepłą wodę codziennie to ja tego nie lekceważę - stwierdził.Znany ostrołęcki historyk dr Jerzy Kijowski poprosił Adama Michnika o przewidywanie wyników kolejnych wyborów w Polsce. Jak odpowiedział Adam Michnik, jego poprzednie przewidywania kompletnie się nie sprawdziły, zarówno jeżeli chodzi o wybór Andrzeja Dudy na prezydenta RP, jak i kwestię tzw. brexitu. - Nie wiem co będzie, mamy w Europie do czynienia z rozkodowaną świadomością, duża część społeczeństw znajduje się w stanie nieważkości. To jest bardzo trudne do zdefiniowania, dlatego, że ci sami ludzie zachowują się inaczej niż by to wynikało z ich naturalnych interesów - mówił Michnik.

Jeżeli chodzi o przewidywania, redaktor naczelny "GW" przewiduje zderzenie dwóch idei Polski. Nazwał też Jarosława Kaczyńskiego "Liliputinem", nawiązując do prezydenta Rosji Władimira Putina.Nie zabrakło także głosów krytyki ze strony publiczności. Jeden ze starszych uczestników spotkania postanowił zadać kilka dość niewygodnych pytań: - Panie redaktorze, słuchając pana wypowiedzi tak mi się nasuwa: czy nie za wcześnie wypowiadacie tak daleko idące oceny pewnych działań? Czy Pan uważa, że w tym okresie poprzednim to była demokracja dla wszystkich? Pojawiły się także wątpliwości dotyczące islamskich uchodźców. Michnik bronił zdania o uchodźcach, sugerując, że wśród emigrujących Polaków mogą być również złodzieje i gwałciciele.

- Pan generalizuje, mówi, że wszyscy uchodźcy to mogą być zakwalifikowani do jednego negatywnego kryterium. Ja się z tym nie zgadzam (...) Jeżeli nie chcemy żeby o Polakach mówiono źle, to nie mówmy tego o innych. Nie generalizujmy - mówił redaktor Michnik do uczestnika spotkania.Ostrołęckie spotkanie z Adamem Michnikiem odbyło się w środę 7 czerwca. Zapraszamy do galerii zdjęć.

REKLAMA

Wasze opinie

STOP HEJT. Twoje zdanie jest ważne, ale nie może ranić innych.
Zastanów się, zanim dodasz komentarz
Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.
Komentarze po 7 dniach są czyszczone.
Kalendarz imprez
styczeń 2022
PnWtŚrCzPtSoNd
 27  28  29  30  31 dk1 dk2
dk3 dk4 dk5 dk6 dk7 dk8 dk9
dk10 dk11 dk12 dk13 dk14 dk15 dk16
dk17 dk18 dk19 dk20 dk21 dk22 dk23
dk24 dk25 dk26 dk27 dk28 dk29 dk30
dk31  1  2  3  4  5  6
×